miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Ze wsparciem lidera OZE na Sądecczyźnie doleciał na drugie miejsce. Trwa letnie GP w skokach narciarskich

0 938

Trwa letnie Grand Prix w skokach narciarskich. W serii zawodów doskonale spisują się zawodnicy z Polski. W dzisiejszych zmaganiach wygrał Ren Nikaido z Japonii. Sobotni konkurs miał miejsce na skoczni w Rasnovie (Rumunia). Wysokie lokaty zajęli Polacy –  drugi był Paweł Wąsek, a szósty – Stefan Hula. Warto dodać, że młody reprezentant Polski w skokach narciarskich – Paweł Wąsek – mocno współpracuje z sądecką firmą, liderem branży Odnawialnych Źródeł Energii – SOLGRO.

Czytaj również: Noc Naukowców w WSB-NLU! Czekają nagrody wartości 10 tys. złotych

Paweł Wąsek po pierwszej serii konkursowej na obiekcie HS97 zajmował siódme miejsce dzięki próbie na odległość 96 metrów. Hula był dziewiąty (97,5), a prowadził mieszkający w… Krakowie Bułgar, Władimir Zografski po skoku na setny metr.

Wielki awans Pawła Wąska
W finale doświadczony już skoczek nie obronił jednak pozycji lidera. Uzyskał tylko 91 metrów i spadł na trzecie miejsce. Bardzo poprawił się za to Wąsek – 99,5 metra dało mu awans na drugie miejsce. Przegrał jedynie z Japończykiem, Renem Nikaido, który wyprzedził go o… 0,9 punktu.

Swoją lokatę względem pierwszej serii poprawił też Stefan Hula. On przesunął się po skoku na 95,5 metra na siódme miejsce. 

W klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix liderami są ex-aequo nieobecni w Rumunii Kamil Stoch i Dawid Kubacki (po 180 punktów). Paweł Wąsek awansował na czwarte miejsce (142).

Solgro Polska jest jedną z wiodących marek w branży Odnawialnych Źródeł Energii (OZE). Od 2005 roku zajmuje się projektowaniem, sprzedażą i montażem instalacji fotowoltaicznych oraz pomp ciepła. Działa na terenie całej Polski południowej, a od niedawna – poprzez Dystrybutorów – również w Polsce północnej.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź