miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zima dobiega końca. Sądeczanie ją przespali, czy byli aktywni?

0 234

Zima dobiega końca, a co za tym idzie, kończy się sezon sportów zimowych. MOSiR postanowił w związku z tym podsumować kończący się okres, jak i minione ferie zimowe, w ramach których współorganizował zajęcia dla dzieci i młodzieży.

 

Czytaj również: Lodowisko na nowosądeckim rynku już zamknięte

 

– W kończącym się sezonie zimowym z naszych lodowisk skorzystało ponad 30 tys. osób, w tym ponad 17 tys. z lodowiska w rynku. Podczas zimowych ferii z pływalni skorzystało prawie 5 tys. osób, a w ramach bezpiecznych ferii współorganizowanych z Urzędem Miasta z obiektów MOSiR skorzystało prawie 2,2 tys. osób – podaje Paweł Badura, dyrektor MOSiR w Nowym Sączu.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się także druga edycja Familiady Sportowej. Jak podkreśla Ośrodek Sportu i Rekreacji, impreza ta ma na celu propagowanie zdrowej zespołowej rywalizacji w nietypowych dyscyplinach. Rywalizacja odbywa się w formie zabawy, jest pełna radości, a zwycięskie drużyny otrzymują okazałe nagrody. – W tym roku w imprezie wzięło udział 135 osób – dodaje dyrektor MOSiR.

Rekordową frekwencją cieszyły się także zorganizowane 4 marca zwody pływackie. – Wzięło w nich udział ponad trzysta uczestników, nie tylko z terenu miasta, ale także z Krakowa, Krosna czy z Ukrainy. Te zawody miały na celu propagować rekreację i dać możliwość sportowej rywalizacji – wyjaśnia Paweł Badura.

MK
Fot.: MK, MOSiR NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.