miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Znamy termin kolejnej walki Sądeczanina Roberta Ruchały

0 169

Robert Ruchała zawalczy podczas gali KSW 58, która odbędzie się 30 stycznia, to bardzo szybki powrót Sądeczanina do klatki, przygodę ze sportami walki rozpoczął w 2014 roku od kickboxingu. Od roku walczy zawodowo w MMA i jest do tej pory niepokonany, w MMA Pro posiada rekord 3-0. Ruchała 14.11.2020 roku debiutował w KSW, w swojej walce pokonał Michała Domina. Jest zawodnikiem w klubie Grappling Kraków i w klubie Fight House Nowy Sącz. Zdobył purpurowy pas BJJ (Brazylijskie jiu-jitsu). Ostatnio strona mma.pl umieściła Sądeczanina na 9 pozycji swojego rankingu podsumowującego rok 2020 (waga piórkowa).

 

Czytaj również: Sądeczanin Robert Ruchała wyróżniony przez ogólnopolski ranking MMA!

 

– Nie spodziewałem, że to będzie tak szybko! Dlatego dziękuję organizacji za to, że doceniła moją osobę i dała szansę. Już 30 stycznia ponownie wejdę by zostawić serce w klatce KSW! Mega się tym wszystkim jaram 🤪🔝tak sam zawodnik skomentował swoją kolejną walkę. 

Ruchała zmierzy się z niebezpiecznym stójkowiczem, Danielem Bažantem. Panowie spotkają się w umownym limicie do 68 kilogramów. Daniel Bažant zawodowo startuje zaledwie rok dłużej od Polaka. Chorwat zadebiutował w kwietniu 2018 roku i od tamtej pory wygrał pięć starć i przegrał jedno. Wszystkie wygrane walki kończył nokautami, z czego aż dwukrotnie posyłał rywali na deski wysokim kopnięciem. 

Autor: Mateusz Michniak
Źródło i Fot: Robert Ruchała (Facebook)

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź