miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zrobiła to! Sądeczanka Hania Danek wicemistrzynią świata juniorów!

0 3 084

Hanna Danek została wicemistrzynią świata! 17-latka podczas rozgrywanych w Liptowskim Mikulaszu Młodzieżowych Mistrzostw Świata zdobyła srebro wśród juniorek w konkurencji K1. 

Czytaj również: Poznajmy się! Bajeczny i magiczny klimat Jarmarku Bożonarodzeniowego w Dreźnie i Wrocławiu

Biało-Czerwoni w licznym, 19-osobowym składzie wybrali się na Słowację, by wziąć udział w Mistrzostwach Świata juniorów oraz U23. Chociaż Mistrzostwa rozpoczęły się już we wtorek to w poprzednich dniach nie udało się wywalczyć medalu. Blisko było w drużynie juniorów w kanadyjkach, gdzie Polacy zajęli 4 miejsce. Dziś udało się zakończyć dzień medalem, ponieważ srebro wywalczyła Hanna Danek.

W składzie KS START Nowy Sącz (reprezentacja Polski) znajdują się:
  • Dominika Brzeska – K1 u23, kajak cross
  • Hanna Danek – K1 jun
  • Katarzyna Liber – C1 u23
  • Zuzanna Piprek – K1 jun
  • Szymon Nowobilski – C1 u23
  • Michał Ciągło – K1 u23, kajak cross
  • Piotr Biernat – C1 jun
  • Joachim Jabłoński – K1 jun

Nasza najlepsza juniorka w konkurencji K1 w czwartek zajęła 13 miejsce w pierwszym przejeździe kwalifikacyjnym, które dało pewny awans do półfinału. Decydujące wyścigi odbyły się dzisiaj. Danek w półfinale zajęła 8 miejsce mimo aż 6 karnych sekund i awansowała do finału. Dawało to nadzieję, że przy bezbłędnym przejeździe może się znaleźć w ścisłej czołówce. Dokładnie tak się stało. Polka w najważniejszym starcie nie dotknęła bramki ani razu, co pozwoliło na zajęcie drugiego miejsca. Szybsza była tylko Czeszka Klara Mrazkova, a tuż za naszą zawodniczką znalazła się Włoszka Caterina Pignat.

W indywidualnych finałach znalazła się jeszcze dwójka Biało-Czerwonych. Krzysztof Książek zajął 5 miejsce wśród juniorów w konkurencji C1, a do medalu zabrakło mu 2,17s. Natomiast na 7 lokacie w finale K1 kategorii U23 uplasowała się Dominika Brzeska.

W zmaganiach drużyn najlepiej spisali się juniorzy w kanadyjce. Krzysztof Książek, Igor Puczel i Piotr Biernat byli o krok od medalu. Nie dość, że zajęli najgorsze dla sportowca, 4 miejsce, to do brązu zabrakło im zaledwie 7 setnych sekundy. W pozostałych drużynach tak dobrych wyników nie było. Na niezłym, 6 miejscu znalazły się Biało-Czerwone w kanadyjce U23. W tej samej konkurencji 9 lokatę zajęli panowie. Z kolei na 12 pozycjach znalazły się obie drużyny w konkurencji K1 U23.

Dzisiaj, w ostatnim dniu Mistrzostw Świata zostanie rozegrana konkurencja kayak cross. Biało-Czerwone barwy będą reprezentować: Aleksandra Dusik, Michał Szostak, Marek Kulczycki i Igor Puczel wśród juniorów oraz Dominika Brzeska, Jakub Dyda, Michał Ciągło, Mikołaj Mastalski i Tadeusz Kuchno wśród młodzieżowców.

Źródło: Kajakarstwo Górskie | sbcportalsportowy.pl
Fot.: Facebook

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź