miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

ZSP Nawojowa: będą biegać, skakać i rzucać kulą

0 419
Trwają prace przy budowie bieżni, skoczni w dal i rzutni do pchnięcia kulą przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej. Dzisiaj starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski sprawdzał postęp prac.

 

Czytaj również: Zawiozą prezenty dla polskich rodzin mieszkających na Ukrainie

 
Na razie trwa wyrównywanie terenu – mówi starosta Marek Kwiatkowski. – Konieczne jest również zrobienie odwodnienia i odpowiednie ukształtowanie terenu. Kiedy to już zostanie zrobione, powstanie bieżnia, miejsce do skoku w dal z rozbiegiem oraz miejsce do pchnięcia kulą. Po wcześniejszym wybudowaniu zewnętrznego boiska z trybunami i oświetleniem oraz remoncie sali sportowej w tej szkole – obecna inwestycja będzie zwieńczeniem kompleksu sportowego przy naszej szkole w Nawojowej.

 

Starosta podkreśla, że wszystkie te obiekty są bardzo potrzebne.
 
– Szczególnie w okresie, kiedy pandemia zmusiła uczniów do wielogodzinnego przebywania przed komputerami konieczne jest stworzenie możliwości rozwoju sportowego dla młodych ludzi – dodaje starosta Kwiatkowski. – Dlatego tak dużo środków inwestujemy w budowę lub rozbudowę infrastruktury sportowej dla młodzieży ze szkół powiatowych.
 
W dzisiejszym spotkaniu wziął również udział radny powiatowy Ryszard Poradowski i dyrektor ZSP w Nawojowej Michał Buzlak.
 
Prace mają się zakończyć do 24 sierpnia tego roku. Wykonuje je Firma BUDMAT Lucyna Matyja z Krynicy-Zdroju. Całość będzie kosztować 153.9991,56 zł.
 
Fot. Maria Olszowska
 
Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź