miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zwycięstwo młodych piłkarzy Dunajca w turnieju Tatry Cup

0 605

Turniej „Tatry Cup” odbył się w dniach 24–29 czerwca 2018 roku. Młodzi piłkarze z MUKS Dunajec w pięknym stylu wygrali cały turniej. Wyróżniony przez organizatorów został zawodnik Szymon Mądry.

 

Czytaj również: „Nigeryjski” Dunajec piąty na turnieju w Wałbrzychu!

 

Młodzi piłkarze MUKS Dunajec Nowy Sącz (rocznik 2009), wprost z turnieju w Wałbrzychu udali się do Zakopanego na prestiżowy turniej „Tatry Cup” i… wygrali całe zawody.

– Po długiej i wyczerpującej podróży oraz smutku po przegranej Polski z Kolumbią (0:3) chłopcy zaraz poszli spać, bo następnego dnia mieli do rozegrania pierwsze mecze grupowe – opowiada Mateusz Fedko, który prowadził w tym turnieju sądeckich zawodników.

Po rozegraniu meczów z drużynami z całej Polski, Dunajec wyszedł z grupy z pierwszego miejsca. Sądeczanie wygrali aż siedem spotkań, raz zremisowali i raz zaznali goryczy porażki. Po przejściu następnej fazy awansowali do półfinałów, w których po dobrej i pełnej emocji grze pokonali Pogoń Staszów, dzięki bramce Wojtka Pierzgi. W finale spotkali się z twardo grającą drużyną z Wilna na Litwie.

– Odpowiednio ustawiłem taktycznie chłopaków i przyniosło to efekty. Moi podopieczni mnie posłuchali i po bezbramkowym remisie wygraliśmy w karnych 2:0 – komentuje M. Fedko.

Nowy Sącz rozpoczął serię „jedenastek”. Najpierw M. Ziobrowski, precyzyjnym strzałem zdobył gola, a K. Oleksy obronił uderzenie młodego Litwina. Drugą bramkę mocnym strzałem zdobył F. Fedko. I gdy ponownie Oleksy obronił karnego, wiadomym już było, że to sądeczanie wygrają turniej pod Tatrami.

Chłopcy, którzy są zapleczem dla zasłużonego dla Sącza KS Dunajec/Start dostali gromkie brawa od rodziców, kibiców i gości. Jednym z nich był Mirosław Szymkowiak, były reprezentant kraju, który był ambasadorem turnieju.

– Najlepszym zawodnikiem w naszej ekipie został Szymon Mądry, który pod naszą bramką był nie do przejścia oraz niejednokrotnie pokazał że piłka w czasie gry mu nie przeszkadza – kończy opiekun Dunajca.

Dodajmy, że był to ostatni turniej przed wakacyjną przerwą.

 

 

(opr. emka)

Fot.: Rafał Mądry, Jan Różycki

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź