Zwycięstwo Sandecji nad GKS 1962 Jastrzębie!

0 512

Pierwszy raz w historii potyczek tych klubów Sandecja okazała się lepszym zespołem. Podopieczni Tomasza Kafarskiego przełamali swoją niemoc w spotkaniach z GKS 1962 Jastrzębie i po ostatniej porażce z Radomiakiem Radom wygrali piątkowy pojedynek 2:1 (1:1). Spotkanie ze względu na reżim epidemiologiczny zostało rozegrane bez udziału kibiców.

Czytaj również: Sandecja w strugach deszczu przegrywa z Radomiakiem!

Początkowo Sandecja miała dwie dogodne okazje: w okolicach 16 minuty Marcin Flis nieznacznie chybił z rzutu wolnego wykonywanego z okolicy 20 metra, a kilka minut później sytuacji sam na sam nie wykorzystał Mateusz Klichowicz. Pierwszy w tym spotkaniu na listę strzelców wpisał się napastnik Jastrzębia, Daniel Szczepan, który wykorzystał w 27 minucie podanie Łukasza Nordowskiego.

Sądeczanie odpowiedzieli szybko, już w 36 minucie najlepiej w polu karnym zachował się Dawid Szufryn i skierował głową piłkę do siatki wyrównując. Wynik spotkania został ustalony w 71 minucie, kiedy sędzia po zagraniu ręką w polu karnym gospodarzy podyktował rzut karny dla Sandecji, jedenastkę pewnie wykorzystał Maciej Małkowski. Mimo nacisków gospodarzy pod koniec meczu, defensywa „Biało-czarnych” spisała się na medal i 3 punkty powędrowały do Nowego Sącza. Sędzią spotkania był Damian Sylwestrzak.

GKS 1962 Jastrzębie – Sandecja Nowy Sącz 1-2 (1-1)

Bramki: Daniel Szczepan 27′ – Dawid Szufryn 36′, Maciej Małkowski 71′ (k).

Żółte kartki: Kamil Szymura, Patryk Skórecki – Dawid Szufryn.

GKS Jastrzębie: Mariusz Pawełek – Mateusz Słodowy, Michał Bojdys, Łukasz Nordowski 59′ Kamil Adamek), Kamil Jadach (64′ Patryk Skórecki) – Farid Ali (81′ Petr Galuska), Daniel Szczepan, Kamil Szymura, Damian Tront – Daniel Liszka, Bartosz Jaroszek.

Sandecja: Daniel Bielica – Marcin Flis, Dawid Szufryn, Michal Piter-Bučko – Adrian Danek, Maciej Małkowski (72′ Michał Walski), Dominik Kun, Adrian Danek, Radosław Kanach – Damian Chmiel, Mateusz Klichowicz (83′ Mariusz Gabrych), Maciej Korzym (90′ Kamil Ogorzały).

Autor: Mateusz Michniak