miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Belska zapowiedziała start w wyborach. Kilka godzin później PiS zawiesił jej członkostwo w partii!

0 495

Wybory odbędą się już pod koniec października, a o urząd prezydenta Nowego Sącza ubiega się wielu kandydatów. Nie wiadomo, kto stanie na czele miasta. Małgorzata Belska także zdecydowała się wystartować, a już kilka godzin później została zawieszona w prawach członka partii politycznej Prawo i Sprawiedliwość.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Gwiżdż kandyduje na prezydenta! „Czuję się młodo, nie brak mi sił i energii”

 

– Chcielibyśmy, żeby ul. Jagiellońska w Nowym Sączu była głównym deptakiem, na którym tętni życie. Założyliśmy Komitet Wyborczy Wyborców „Małgorzata Belska, Lucjan Stępień – Nowy Sącz na NOWO” po to, aby nadać miastu nową energię, nowe życie oraz dostrzec potrzeby mieszkańców, żeby mogli oni realizować bez względu na wiek i sprawność swoje pasje. Ponadto chcemy, aby obywatele czuli się bezpiecznie i wiedzieli, że miasto jest zdrowe. Stawiamy przede wszystkim na rekreację nie tylko sportowców, ale wielu innych ludzi. Chcielibyśmy, żeby miasto otwarło się komunikacyjne i aby była ona perfekcyjna w każdym zakresie. Chodzi tutaj o komunikację wewnątrz urzędu, z klientami oraz z inwestorami. Chcemy, żeby powstał prawdziwy pakiet inwestycyjny dla mieszkańca – powiedziała Małgorzata Belska, kandydatka na prezydenta miasta Nowego Sącza.

Propozycja „Nowego Sącza na NOWO” to stworzenie dynamicznego, rozwijającego się miasta, które powinno być centrum regionu. Małgorzata Belska podkreśla, że nie chce obiecywać czegoś, czego nie będzie mogła w przyszłości zrealizować. Zaznacza ona również, że będzie walczyć o środki finansowe dla miasta, a mieszkańcy będą na bieżąco informowani.

– Wstyd, żebyśmy nie mieli jednego otwartego kąpieliska, już pomijam, że powinno być ono z podgrzewaną wodą. Powinny być co najmniej dwa. Wiele rzeczy jest do zrobienia, wiele inwestycji można było wykonać inaczej i przede wszystkim oszczędniej. Komunikacja według mnie jest fatalna. Z nowym mostem, to też nie jest dobry pomysł. Kilka miesięcy temu apelowałem, aby stary most zachować. Równolegle można było zrobić nową przeprawę. Stało się inaczej i dlatego mamy duży problem z komunikacją – wyartykułował Lucjan Stępień.

Komitet Wyborczy Wyborców „Małgorzata Belska, Lucjan Stępień – Nowy Sącz na NOWO” jest niezależny, ale wywodzi się ze środowiska prawicowego. Kandydatka zapewnia, że jest otwarta na potrzeby i sugestie wszystkich mieszkańców, którzy chcą wprowadzić nową energię. Uważa ona, że potrzebny jest nowy zarządzający miastem. Twierdzi również, że genialni urzędnicy z Urzędu Miasta Nowego Sącza powinni być odpowiednio zarządzani.

Okazuje się, że już kilka godzin po ogłoszeniu decyzji o kandydowaniu na urząd prezydenta miasta Nowego Sącza, Małgorzata Belska została oficjalnie zawieszona w prawach członka partii politycznej Prawo i Sprawiedliwość.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź