miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Chełmiec: Kandydat PiS-u na wójta rezygnuje ze startu w wyborach!

4 1 130

Zaledwie tydzień temu, władze sądeckich struktur Prawa i Sprawiedliwości poinformowały, że kandydatem partii w wyborach na wójta gminy Chełmiec będzie jej radny – Stanisław Kuzak. Dzisiaj sam zainteresowany złożył oficjalną rezygnację z walki o fotel włodarza. Ku zdziwieniu, w swoim oświadczeniu poparł swojego głównego rywala, obecnego wójta gminy – Bernarda Stawiarskiego.

 

Czytaj również: Rafał Kmak powalczy o fotel wójta gminy Chełmiec!

 

Oto pełna treść oświadczenia Stanisława Kuzaka:

 

Oświadczenie o rezygnacji z kandydowania na wójta gminy Chełmiec

“Informuję, że zrezygnowałem z kandydowania na wójta Gminy Chełmiec i jednocześnie złożyłem akces kandydowania na radnego naszej Gminy z okręgu nr 2.

Moja rezygnacja ma ścisły związek z nasilającymi się zakusami określonych środowisk do wchłonięcia części gminy Chełmiec do miasta Nowego Sącza. Gmina Chełmiec jest moją „małą ojczyzną” gdzie ja i moja rodzina żyje, uczy się i pracuje. Nie byłbym w stanie spojrzeć w oczy mieszkańcom gminy Chełmiec, gdyby miało się to stać przy moim udziale.

W trakcie spotkań z mieszkańcami spotykałem się z zarzutem, że jestem postrzegany jako kandydat, który przyłączy Chełmiec do miasta Nowego Sącza. Z kolei na forach społecznościowych w internecie, mieszkańcy Nowego Sącza wręcz „zagrzewali” mnie do walki z obecnymi władzami gminy w tym względzie.

W tej sytuacji uważam, że jako radny gminy Chełmiec w sposób niezamierzony mógłbym się przyczynić do osłabienia autonomiczności naszej Gminy, której gwarancją jest obecnie jedynie wójt Bernard Stawiarski.
Gmina Chełmiec jest naszym wspólnym dobrem. W trosce o jej byt i przyszłość powinniśmy się łączyć i służyć jej ponad wszelkimi podziałami.

Z poważaniem
Stanisław Kuzak
Radny Gminy Chełmiec”

 

Opr. Marek Jaśkiewicz
Źródło i fot.: chelmiec.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również
4 Komentarze
 1. Treska pisze

  Czy to kandydowanie nie było zwykłą ,,ustawką”? Kuzak ( bo panem dla mnie już nie jest) zebrał wokół kandydatów na radnych, tych popierających PIS i będących w opozycji do obecnie rządzących – można powiedzieć pierwszy ,,garnitur ” środowiska. Teraz zostawił ich ,,na lodzie”. Inne komitety mogą już mieć full kandydatów na radnych i dla tych u nich nie ma miejsca. Co się wydarzyło, że zrezygnował? To bleblebleble o mieści jest co najmniej chore – zresztą o tym plecie tylko Stawiarski. Może są inne okoliczności? Takie bardziej przyziemne. Może typu jak,, ja ci, to ty mi”. Może on po prostu dla własnego własnego dobra fiknąć Stawiarskiemu – żal mi tego,, faceta”. ( facet oprócz tego, że coś ma powinien mieć jeszcze coś).

 2. keisyr pisze

  Wieś Chełmiec zostanie włączona do Nowego Sącza. Takie są dzisiaj obowiazujące trendy europejskie. Według nich życie na wysokim standarcie ma sie odbywać tylko w dużych aglomeracjach. Brawo Władze PiS za zmierzanie w tym kierunku. Nowy Sącz za sprawa PiS I Pani Mularczyk stanie się wnet ponad 100 tys. aglomeracją powstałą między innymi przez przyłączenie sasiednich biednychi zacofanych wsi. W przyszlości PiS tworzy województwo sądecko-tarnowskie. Po przyłączeniu Chełmca wieśniaki które jeszcze tam pozostaly wreszcie przestana pić wodę z fekaliami, stać w dlugiej kolejce po zasiłek społeczny I najtańszą pasztetową !!! Staną się mieszkańcami 100 tys aglomeracji Nowy Sącz.

  1. keisyr pisze

   Kiedy Nowy Sącz będzie już wielkim miastem, może poprawi się jakość opieki zdrowotnej dla osób cofniętych w rozwoju jak ja…

 3. Krzyś pisze

  Zastanawiam się jaką to gwarancją jest wójt Stawiarski.? To on się ,,miota” ,,szarpie”,, gryzie” wszystkich tych z którymi sojusze mogły by być korzystne dla Chełmca – bo z sąsiadami trzeba żyć w zgodzie , a wtedy będzie pokój współpraca i bezpieczeństwo. Stawiarskiego panowanie nie daje takich gwarancji. Bo ci co siedzą siedzą spokojnie obrażani, (czytałem , że nawet Premierowi się dostało), kiedyś się wkurzą i pokażą Stawiarskiemu swoje miejsce. Panie Kuzak – źle wybrałeś. To chyba działania Stawiarskiego doprowadzą do rozbioru Chełmca.

Zostaw odpowiedź