miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Iwona Mularczyk oficjalną kandydatką PiS-u na prezydenta Nowego Sącza! Niespodzianka?

1 313

Nowy Sącz od dłuższego czasu czekał na wskazanie kandydata na prezydenta miasta z ugrupowania Prawa i Sprawiedliwości. Pod koniec ubiegłego tygodnia został on oficjalnie wyłoniony. Komitet polityczny jako organ statutowy partii podjął taką decyzję i Iwona Mularczyk uzyskała rekomendację tego gremium. Jest to dla niektórych zaskoczenie.

 

Czytaj również: Żona Arkadiusza Mularczyka kandydatką PIS-u na prezydenta Nowego Sącza!

 

– Dokładnie w piątek (20 lipca) Iwona Mularczyk otrzymała rekomendację i będzie ubiegać się o fotel prezydenta Nowego Sącza. Wyłoniona osoba do tej pory była obecna w życiu politycznym w środowisku prawicowym, być może nie na pierwszym planie, ale uważam, że jest ona rozpoznawalna. Myślę, że są ogromne nadzieje, żeby Prawo i Sprawiedliwość mogło kontynuować w Nowym Sączu sprawne rządzenie miastem. Ryszard Nowak po trzech kadencjach zadeklarował, że nie będzie ubiegał się o kontynuację swojej roli. Przed nami intensywna kampania wyborcza. Do trzeciej dekady października pozostało już bardzo niewiele czasu i cieszę się, że dyskusja została już zakończona – powiedział Wiesław Janczyk, szef struktur miejskich Prawa i Sprawiedliwości.

Iwona Mularczyk, żona posła Arkadiusza Mularczyka przygotowuje się do prezentacji swojej osoby opinii publicznej. Wiesław Janczyk nie chciał się wypowiadać w tej sprawie. Poinformował tylko, że jest ona kompetentna i partia w najbliższym czasie przystąpi do intensywnej promocji kandydatki.

– Sztab wyborczy będzie wzmacniał tą kandydaturę. Poza tym pozostaje kwestia wskazania kandydatów do Sejmiku Województwa Małopolskiego. Komitet polityczny w ostatni piątek również rozważył te kandydatury i niebawem na stronach internetowych pis.org.pl zostaną zamieszczone nazwiska tych osób, które będą kandydować. Chcielibyśmy w okręgu wyborczym nr 14 uzyskać jeden mandat więcej, a najlepiej dwa więcej. Uważam, że jest to możliwe, ponieważ lista jest naprawdę bardzo silna. Zawiera nazwiska osób, które już ubiegały się o sprawowanie tej funkcji, są radnymi wojewódzkimi. Będziemy je przedstawiać w dalszym czasie, ale to zamyka nam sprawy, które są widoczne z Warszawy w stopniu satysfakcjonującym. Przed nami ogromna praca do wykonania, a mianowicie wskazanie kandydatów w wyborach bezpośrednich na burmistrzów, wójtów, radnych powiatowych, gminnych i to jest kompetencja władz lokalnych, wykonywana w sposób ciągły i intensywny – dodał poseł Wiesław Janczyk.

Dlaczego akurat Iwona Mularczyk? – Warto podkreślić, że jest duże zapotrzebowanie na aktywność kobiet w życiu społecznym i samorządowym i ten postulat zostanie wypełniony. Mamy podobną kandydaturę w Krakowie, chodzi o Małgorzatę Wassermann – dodał Janczyk.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
 1. keisyr pisze

  Przyszła Prezydent Mularczyk aby być wiarygodną wobec sądeczan I realizować dobrą zmianę Prezesa Kaczyńskiego powinna zdemontować sitwę Nowaka usuwająć z Ratusza następujące osoby:
  – Gwiżdż
  – Piech
  – Sas
  – Langer
  – Wicher
  – Gryźlak
  – Michałowski
  – Mirek

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.