miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Jakub Ledniowski zamiast Stanisława Kuzaka! PiS wystawił nowego kandydata na wójta gminy Chełmiec

0 637

Po tym, jak Stanisław Kuzak złożył oficjalną rezygnację ze startu w wyborach, PiS wystawił nowego kandydata na wójta gminy Chełmiec, którym oficjalnie został Jakub Ledniowski. Wstępnie miał on pełnić funkcję zastępcy Kuzaka, jeśli ten zwyciężyłby w walce o fotel.

 

Czytaj również: Chełmiec: Kandydat PiS-u na wójta rezygnuje ze startu w wyborach!

 

– Kandydat, którego prezentowaliśmy, Stanisław Kuzak zrezygnował z ubiegania się o fotel wójta gminy Chełmiec. Jakub Ledniowski, radny gminny został nowym kandydatem. Jest to osoba młoda, doświadczona, wykształcona, z pomysłami. Jako młody radny pierwszej kadencji ma w swoim dorobku kilkadziesiąt interpelacji. Występował on z wieloma inicjatywami, składał po kilkadziesiąt poprawek do uchwały budżetowej w gminie Chełmiec. Jest to dobry kandydat. Osoba ta była brana wcześniej pod uwagę jako kandydat na wójta. Nikt nie przekreślał zalet, kompetencji, przygotowania oraz energii Jakuba Ledniowskiego. Wstępnie przeważał pogląd, że Stanisław Kuzak ma większe szanse na to, aby wygrać wybory w gminie Chełmiec, o czym sam przekonywał powołując się na honor człowieka, który niegdyś nosił mundur i te argumenty przekonały Zarząd Prawa i Sprawiedliwości. W momencie, kiedy Kuzak zdecydował się zrezygnować z jemu znanych powodów, wystosował odpowiednie oświadczenie na stronie gminnej, twierdząc, że wycofał się ponieważ obawiał się, że będą naciski, aby podzielić gminę Chełmiec i przyłączyć jej część do Nowego Sącza – powiedział Józef Leśniak, poseł na Sejm RP (PiS).

Jakub Ledniowski ma 29 lat i jest radnym ze Świniarska, od początku był brany pod uwagę, jako kandydat na wójta gminy Chełmiec. W zobowiązaniu, które podpisał Stanisław Kuzak został zawarty wymóg, że jako kandydat na wójta gminy, zobowiązuje się do: realizacji zadań zgodnie z założeniami programu Prawa i Sprawiedliwości, zachowania integralności terytorialnej gminy Chełmiec, podjęcia decyzji w sprawie statusu sołectwa Chełmiec po rzetelnych konsultacjach z mieszkańcami. Ponadto w przypadku objęcia przez Kuzaka stanowiska wójta, zobowiązał się on powołać na swojego zastępcę Jakuba Ledniowskiego. Poseł Leśniak podkreśla, że ta deklaracja świadczy o tym, że wybór kandydata jest słuszny.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik, Marek Jaśkiewicz (archiwum – zdjęcie główne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź