miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Krzysztof Głuc – człowiek lubiący wyzwania

1 1 015

Znajomi mówią o nim „fajny facet”, studenci uwielbiają jego zajęcia, a pracownicy cenią jego kompetencje. Krzysztof Głuc to fachowiec w wielu dziedzinach. Dobrze zna się szczególnie na samorządzie. Od lat zajmuje się projektami infrastruktury komunalnej i społecznymi. Sam o sobie mówi, że jest człowiekiem zadaniowym: „Lubię wyzwania – to mobilizuje”.

 

Krzysztof Głuc urodził się w Nowym Sączu 51 lat temu. Tutaj przez wiele lat działał w harcerstwie, był także drużynowym „Czarnej Jedynki” w I Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Sączu. W latach 80-tych grał na gitarze w kościele kolejowym podczas mszy młodzieżowych. W 1986 r. został najmłodszym przewodnikiem beskidzkim w Polsce. Ma uprawienia przewodnika terenowego oraz pilota wycieczek. Uroki Doliny Dunajca i Popradu prezentował i mieszkańcom, i turystom.

Doktor Krzysztof Głuc jest nadal mocno związany ze swoim miastem. Jego bagaż doświadczeń zawodowych (także tych międzynarodowych) jest bardzo bogaty. Chociaż obecnie pracuje w Krakowie na Uniwersytecie Ekonomicznym, to zawsze wraca tam, gdzie mieszka – do Nowego Sącza. Przeprowadził miasto i okoliczne gminy przez jeden z największych projektów wodno-ściekowych w Polsce.  Mimo, że wielu nie dawało szans na jego powodzenie, dziś miasto jest skanalizowane w 98 procentach. A kilka tysięcy mieszkańców, którzy nie mieli dostępu do wody wodociągowej, skorzystało z tego projektu.

Głuc przez wiele lat zajmował się projektami edukacyjnymi adresowanymi do szkół, nauczycieli i instytucji oświatowych w Małopolsce. Konsultował projekty samorządowe, m.in. dla Jasła i gminy Ropa. Współtworzył Strategię Rozwoju Nowego Sącza 2020+. Jest ekspertem Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie w zakresie zarządzania usługami komunalnymi. Na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie współtworzy projekt Miasto-Idea, oparty na włączaniu mieszkańców w procesy zarządzania miastem. Działa jako pracownik naukowy na Ukrainie. Wspiera tam przeprowadzenie reformy samorządu terytorialnego. Wypowiada się jako ekspert ds. samorządu terytorialnego w mediach ogólnopolskich, m.in. w radiowej „Trójce”, czy programie „Sonda2”.

Dziś jest niezależnym kandydatem na prezydenta Nowego Sącza. Przekonuje, że dobrze zna problemy miasta i wie jak je rozwiązać.

 

Wywiad z kandydatem i więcej informacji o Krzysztofie Głucu przeczytasz w najbliższym wydaniu tygodnika MiastoNS!

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Aaaa pisze

    Uważam p. Głuca za naprawdę dobrego kandydata na Prezydenta NS. Jest kompetentny i zna się na zarządzaniu, a to jest dla mnie najważniejsza cecha dobrego kandydata na takie stanowisko.

Zostaw odpowiedź