miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Ludomir Handzel zostanie prezydentem Nowego Sącza? Sprawdź wyniki sondażu “Sądeckiej Agory”

0 2 117

Według badań sondażowych przeprowadzonych wśród mieszkańców Nowego Sącza w ramach autorskiego projektu „Sądecka Agora” afiliowanego przez Wydział Politologii Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie prezydentem miasta zostanie Ludomir Handzel. Na drugiej pozycji uplasowała się Iwona Mularczyk, a na trzeciej Krzysztof Głuc.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Jerzy Gwiżdż obiecuje zmniejszyć należności za usługi i daniny publiczne oraz wybudować tor wyścigowy!

 

– Sondaż został przeprowadzony w ramach projektu „Sądecka Agora”, mojego autorstwa. Był on realizowany pod afiliacją Wydziału Politologii Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. Jeżeli chodzi o samo badanie, to zostało ono przeprowadzone w okresie od 13 do 15 października metodą losową na reprezentatywnej próbie 1.263 uprawnionych do głosowania mieszkańców Nowego Sącza. Próba była znaczna. Za metodę najbardziej odpowiadającą celom niniejszego badania wybraliśmy metodę sondażu diagnostycznego. Metodologia jest taka sama, jak realizowana przeze mnie cztery lata temu. Chcieliśmy zachować równą reprezentację na poziomie wszystkich okręgów wyborczych. Losowanie narzucało taką strukturę próby, aby udział procentowy osób noszących te same cechy był zbliżony do udziału takich osób w całej dorosłej populacji Nowego Sącza. Przy przyjęciu standardowego poziomu ufności na poziomie 95% , maksymalny błąd statystyczny wynosi 3,2%. Sondaż został przeprowadzony i opublikowany z zachowaniem wszelkich standardów, które są określone przez Europejskie Stowarzyszenie Badaczy Opinii Publicznej i Rynku. W naszym badaniu frekwencja wyniosła 52,65% – powiedział dr Marcin Poręba z Wydziału Politologii Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie.

Kto wygra wybory prezydenckie w Nowym Sączu? Kto będzie rządził miastem? Tego nikt z nas tak naprawdę nie wie. Przeprowadzono już kilka sondaży wśród mieszkańców, jednak każdy z nich podaje inne wyniki. W ramach autorskiego projektu „Sądecka Agora” afiliowanego przez Wydział Politologii Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie przeprowadzone zostały badania sondażowe, z których jasno wynika, że największe szanse na wygraną ma Ludomir Handzel – Koalicja Nowosądecka (24,9%), drugie miejsce zajmie Iwona Mularczyk – Prawo i Sprawiedliwość (17,7%), natomiast trzecie Krzysztof Głuc – Wybieram Nowy Sącz (14,6%). Należy podkreślić, że są to przypuszczalne wyniki wyborów.

Badania realizowane były przez trzy dni w galeriach handlowych, na ulicach, w domach oraz na terenach przykościelnych. Ogłoszenie wyników badań sondażowych na stanowisko prezydenta Miasta Nowego Sącza realizowanych w ramach autorskiego projektu „Sądecka Agora” afiliowanych przez Wydział Politologii Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie odbyło się w Restauracji „Panorama” przy ul. Romanowskiego w Nowym Sączu.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź