miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Rafał Kmak: Wchłonięcie Chełmca przez Nowy Sącz to zły pomysł! [OŚWIADCZENIE]

3 859

Dzisiaj (10 września), kandydat Prawa i Sprawiedliwości na wójta Chełmca złożył oficjalną rezygnację. Jedną z przyczyn tej decyzji miały być rzekome “zakusy określonych środowisk”, do wchłonięcia części gminy Chełmiec przez miasto Nowy Sącz, w których Stanisław Kuzak – jak sam przyznał – nie chciał uczestniczyć. Do sprawy ustosunkował się także startujący w wyborach na wójta Chełmca Rafał Kmak, który również wydał oświadczenie, które publikujemy poniżej.

 

Czytaj również: Chełmiec: Kandydat PiS-u na wójta rezygnuje ze startu w wyborach!

 

“W związku z pojawieniem się informacji na stronie chelmiec.pl, oświadczam jednoznacznie, że nigdy nie byłem i nigdy nie będę orędownikiem wchłonięcia Chełmca przez Nowy Sącz. Twierdzenie Pana Stanisława Kuzaka, byłego już kandydata na stanowisko Wójta Gminy Chełmiec, iż obecny Wójt jest jedynym gwarantem autonomiczności Chełmca jest kłamliwe. KWW Rafała Kmaka Wspólnie dla Gminy Chełmiec jest gwarancją współpracy ze wszystkimi samorządami na partnerskich zasadach.

Kwestia rozważań nad tym czy Chełmiec jest miastem czy wsią nie rozwiązuje realnych problemów mieszkańców naszej gminy. Jest to sprowadzanie dyskusji do tematu zastępczego, który dzieli zamiast zachęcać do wspólnej pracy. Temat przyłączenia gminy Chełmiec do Nowego Sącza funkcjonuje wyłącznie w głowie Bernarda Stawiarskiego i od kilku lat służy jako tłumaczenie zaniechań z jego strony. Przez znajdowanie sobie właśnie takich tematów zastępczych wiele sołectw w Chełmcu znalazło się w zastoju.

Wójt Stawiarski od jakiegoś czasu próbuje rozgłaszać pośród ludzi tezę, iż jestem osobą reprezentującą Nowy Sącz, podstawioną przez nie wiadomo kogo i będę dążyć do tego, aby te samorządy połączyć. To gigantyczna bzdura, kompletna aberracja. Jestem zdania, że Chełmiec ma tradycje, ma kulturę, którą powinno się krzewić oraz pielęgnować i połączenie samorządów obu miejscowości jest niewskazane. Uważam, że jest to zły pomysł.

Sama rezygnacja z ubiegania się Pana Kuzaka o stanowisko Wójta Gminy Chełmiec z nadania Prawa i Sprawiedliwości nie dziwi mnie. Od zawsze wiedziałem, że trudno o konsekwencję w działaniach w tym przypadku. Jest mi przykro, że zawiódł nadzieje mieszkańców Gminy na doprowadzenie do zmian.”

Osoby lub instytucje, które będą rozpowszechniać kłamliwe informacje na temat rzekomych działań KWW Rafała Kmaka Wspólnie dla Gminy Chełmiec, służących wchłonięciu Chełmca przez Nowy Sącz będą w trybie wyborczym wzywane do sprostowań.

Opr. Marek Jaśkiewicz
Źródło i fot. KWW Rafała Kmaka Wspólnie dla Gminy Chełmiec

Komentarze Facebook
Zobacz również
3 Komentarze
 1. Xaxa123 pisze

  Szkoda. Zasciankowi politycy nigdy nie myślą przyszłościowe z wizja i planem na przyszłość tylko na swoją korzyść, z to posada. Gdzie by ten niby wójt Chelnca miał urzedowac jakby siły połączyły NS i Chełmiec? Z kosa, a miasto region dzuadzieje coraz bardziej. Niestety taka marna kadra polityczna. Nie będzie lepiej skoro dwa ancymony młodego pokolenia czyli Jaki i Trzaskalski to pożal się Boże marmi protegowani.

 2. keisyr pisze

  W Chełmcu już nikt nie mieszka !!! Większość ludzi wyjechała do Krakowa, Tarnowa czy Nowego Sacza. Zostali glównie renciści, emeryci, bezrobotni i żule. Należy włączyć tę wieś do Nowego Sacza I ucywilizować !!! Wtedy wieśniaki przestaną pić wreszcie wodę z fekaliami, jeżdzić smierdzącymi busami, stać w długiej kolejce po zasilek społeczny czy najtańszą pasztetową !!! Staną się mieszkańcami ponad 100 tys. aglomeracji Nowy Sącz !!! Pani Iwono Mularczyk prosze podjąć dzialania w tym kierunku. PiS słusznie wpisuje się w obowiązujące europejskie trendy że zycie na wysokim poziomie odbywa sie tylko duzych aglomeracjach. W planie PiS jest też swietny pomysł utworzenia województwa sadecko-tarnowkiego !!!

  1. keisyr pisze

   Zapomniałem dzisiaj wziąć leków

Zostaw odpowiedź