miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Czy pożyczki bez baz są bezpieczne?

0 390

Niektóre firmy pożyczkowe i banki dokładnie prześwietlają każdego swojego klienta. Inne oferują natomiast swoje usługi niemal każdemu, bez zaglądania do rejestrów dłużników, czy sprawdzania BIK. Czy takie pożyczki bez baz są bezpieczne? Kiedy warto z nich skorzystać? Kto może być klientem firmy pożyczkowej mającej w swojej ofercie pożyczki bez baz?

Dlaczego banki sprawdzają potencjalnych klientów w bazach dłużników?

W Polsce mamy kilka rejestrów i baz dłużników. Trafiają tam informacje na temat osób, które w przeszłości miały problem ze spłatą swoich zobowiązań. Dla innych firm (np. banków, firm pożyczkowych, ale też np. operatorów telekomunikacyjnych i dostawców Internetu) to jasny sygnał: taki klient może znów nie płacić rat lub rachunków w terminie. Niektóre firmy rezygnują więc ze współpracy z osobą, która w przeszłości doprowadziła do powstania opóźnień i długów.

Banki mają też prawny obowiązek weryfikować każdego klienta w Biurze Informacji Kredytowej. Na podstawie pobranego stamtąd raportu powstaje tak zwana historia kredytowa. Jeśli jest pozytywna – otrzymamy zgodę na uruchomienie kredytu, czy wyrobienie karty kredytowej. Negatywna historia może natomiast uniemożliwić to. Na szczęście na rynku są jednak także pożyczki bez baz – dostępne nawet dla osób z zadłużeniem, czy problemami ze spłatą w przeszłości.

Czym są pożyczki bez baz?

Pożyczki bez baz są dostępne także dla osób, dla których drzwi banków pozostają zamknięte. W ich przypadku pożyczkodawca nie weryfikuje każdego klienta w BIK i innych bazach dłużników. Nawet jeśli to robi, przymyka oko na gorsze wpisy. Niekiedy ma to swoją cenę – osoby ze słabą historia kredytową mogą liczyć na otrzymanie pożyczki, ale na niezbyt dobrych warunkach. Pożyczkodawca w ten sposób rekompensuje sobie nieco większe ryzyko związane z możliwością braku terminowej spłaty. Czasem wie też, że inne firmy pożyczkowe i banki nie udzielą danej osobie pożyczki lub kredytu.

Na szczęście jeśli dobrze poszukasz, znajdziesz też pożyczki bez baz na dobrych warunkach. Warto posiłkować się danymi publikowanymi na stronach o tematyce finansowej, jak super-pożyczka.pl. Zebrane tam informacje pomogą w szybkim wyszukaniu najlepszej pożyczki bez baz.

Ranking pożyczek bez baz

Nie musisz samodzielnie porównywać ofert wielu firm pożyczkowych. Zamiast tego lepiej poszukać ich w rankingu pożyczek bez baz – znajdziesz go na stronie https://super-pozyczka.pl/pozyczki-bez-baz/. Propozycje różnych firm zobaczysz już na stronie głównej zestawienia. Przy każdej widać takie informacje, jak:

  • nazwa pożyczkodawcy
  • dostępna kwota (minimalna i maksymalna kwota pożyczki bez baz)
  • czas na spłatę
  • jak szybko firma wypłaca pieniądze po akceptacji wniosku
  • dostępność darmowej pożyczki dla nowych klientów

Gdy propozycja wydaje Ci się interesująca, możesz poznać dodatkowe informacje na temat pożyczkodawcy. Przedstawiono je w formie krótkiej recenzji z opisem podstawowych produktów i usług. Na koniec, przy każdej z firm pożyczkowych, zobaczysz też opinie klientów. Są sposobem na poznanie, jak dana firma działa w praktyce.

Darmowa pożyczka bez baz – czy to możliwe?

Pożyczki bez baz są rodzajem pożyczek udzielanych przez Internet. Firmy pożyczkowe na różne sposoby starają się przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów. Jedną z metod jest dodanie do oferty promocji – pierwszej darmowej pożyczki dla nowego klienta. Najczęściej pożyczymy w ten sposób nieco niższą kwotę, musimy też dość szybko zwrócić całą sumę. Oddajemy jedynie kwotę, którą pożyczamy – RRSO wynosi w tym przypadku 0% (nie ma odsetek, prowizji i innych kosztów pożyczki).

Darmowe pożyczki bez baz pozwolą przekonać się, jak działa proces wnioskowania o pożyczkę w danej firmie. Jeśli klientowi spodoba się sposób działania firmy – być może skorzysta z jej usług kolejny raz. Wtedy będzie to jednak regularna oferta z odsetkami – pożyczkodawca liczy więc, że w ten sposób zarobi na całym przedsięwzięciu.

Nie można wziąć kilku darmowych pożyczek w jednej firmie. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by wykorzystać taką okazję w różnych firmach. W razie potrzeby zawsze możesz więc sprawdzić ranking pożyczek bez baz i znaleźć kolejną darmową pożyczkę. Wystarczy tylko pamiętać o terminowej spłacie zobowiązania – w przeciwnym wypadku firma może naliczyć karne odsetki.

Czy pożyczki bez baz są bezpieczne?

Pożyczki bez baz możemy uznać za jedną z odmian pożyczek internetowych. W ich przypadku zmienia się nieco procedura weryfikacji nowego klienta – wnioskodawcy. Nie oznacza to jednak, że taki produkt jest ryzykowny dla klienta. Pamiętaj, że to Ty pożyczasz pieniądze, a większe ryzyko ponosi jedynie firma pożyczkowa.

Wystarczy zapoznać się z informacjami dostępnymi na stronie pożyczkodawcy. Sprawdź przede wszystkim koszty pożyczki, są podsumowane w formie RRSO. To procent pożyczonej sumy w ujęciu rocznym, co ułatwia porównanie różnych ofert. Im niższe RRSO, tym lepiej. Warto przyjrzeć się też ewentualnym kosztom związanym z nieterminową spłatą. Możemy też po prostu zadbać o to, aby nie spóźnić się ze zwrotem zobowiązania.

– Artykuł sponsorowany

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź