miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Firma Fakro liderem w Polsce według Europejskiego Urzędu Patentowego

0 309

Według Europejskiego Urzędu Patentowego firma FAKRO znalazła się w pierwszej dziesiątce polskich firm pod względem ilości złożonych zgłoszeń patentowych w 2023 roku. W ubiegłym roku firma była autorem 12 zgłoszeń patentowych, dzięki czemu znajduje się na I miejscu wśród polskich przedsiębiorstw.

 Zobacz również: 8 lat grozi sprawcy wypadku w Mszanie. Jego koledzy spłonęli żywcem…

FAKRO słynie z innowacyjnych rozwiązań. W swojej ponad 30 letniej historii mamy na swoim koncie ponad 245 zgłoszeń patentowych. Posiadamy własny, nowoczesny ośrodek badawczo-rozwojowy. Na rzecz rozwoju produktów pracuje ponad dwustu inżynierów. Na arenie międzynarodowej eksportujemy nie tylko okna dachowe, ale także polską myśl techniczną, budując przy tym siłę polskiej gospodarki. Jestem dumny z kreatywności naszego zespołu. Dzięki niej naszym klientom żyje się komfortowo i bezpiecznie – komentuje Ryszard Florek, Prezes FAKRO oraz autor 85 zgłoszeń patentowych.

Urzędu Patentowego RP w 2023 roku FAKRO złożyło wnioski o udzielenie patentów dla 14 wynalazków, a do Europejskiego Urzędu Patentowego zgłoszono 12 zgłoszeń patentowych. Liczba zgłoszeń z Polski rośnie prawie czterokrotnie szybciej niż liczba wniosków z całego świata. Wysokie tempo wzrostu odnotowywane jest także w patentach udzielonych Polakom. W 2023 roku było ich 258, a wzrost w stosunku do 2022 roku wyniósł 37,2%. Polska jest na siódmym miejscu wśród państw europejskich, jeśli chodzi o tempo wzrostu zgłoszeń, i na dziesiątym wśród wszystkich krajów świata.
Jednymi z najciekawszych zgłoszeń patentowych, które FAKRO przekazało do Europejskiego Urzędu Patentowego są Okno dachowe z co najmniej jedną ramą okienną oraz kołnierzem ramiaka dolnego ramy okiennej, rama okienna z narożnikami, rama okienna z profilem wypełniającym, rama okienna z kanałem nawiewnym, okno dachowe z pakietem szybowym, uchwyt do regulowania położeń podzespołów ruchomego i stałego elementu konstrukcyjnego, zamek konstrukcji skrzynkowej, zawias łączący podzespoły stały i ruchomy elementu konstrukcyjnego, którym są zwłaszcza schody strychowe.

Fot,. źródło: FAKRO

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź