miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Studniówkowe szaleństwo uczniów z Nawojowej! Zatańczyli Poloneza z… wojewodą małopolskim [Zdjęcia]

0 6 093

„Bo coś w szaleństwach jest młodości,
wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu,
Co jest mądrzejsze od mądrości
i rozumniejsze od rozumu.”
Leopold Staff

Na zaproszenie uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej (klasy IV profili: weterynaria, architektura krajobrazu, technikum żywienia usług gastronomicznych oraz technikum hodowli koni z jeździectwem) uczestniczyliśmy w jednym z ważniejszych wydarzeń w ich życiu. Studniówka to (prawdopodobnie 😉 ) ostatnie szaleństwo młodzieży przed egzaminem maturalnym… Wielkie świętowanie miało miejsce w restauracji Kwiat Lotosu w Wielogłowach (gm. Chełmiec). Gościem specjalnym był wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński z małżonką. Wspólnie z młodzieżą zatańczył tradycyjnego Poloneza!

Rozpoczęcie zabawy miało tradycyjny charakter – uczniowie powitali zaproszonych gości – dyrekcję szkoły, nauczycieli oraz tych najbliższych – rodziców, którzy licznie i ze szczerym uśmiechem na twarzy przyglądali się poczynaniom swoich pociech. Wychowawczyniami klas są: Anna Rola, Magdalena Cisowska-Bania oraz Elżbieta Zaczyk-Jasińska, która dodatkowo czuwała nad całością i trzymała pieczę nad całym świętem. Wszyscy uczestnicy balu zgodnie twierdzili – to wyjątkowy wieczór, a zabawa z pewnością potrwa do białego rana!

– Próby związane z pierwszym tańcem trwały kilka tygodni. Pan wicewojewoda poświęcał swój prywatny czas, aby wspólnie z młodzieżą ćwiczyć na hali sportowej w Nawojowej. Wyszło rewelacyjnie, młodzież jest zachwycona. Mateusz Małodziński ma podejście do młodzieży, lubi i chce z nimi współpracować – mówi dyrektor placówki w Nawojowej Michał Bulzak.

Poniżej prezentujemy dwa filmy, na których młodzież wspólnie z wicewojewodą Mateuszem Małodzińskim prezentuje tradycyjnego Poloneza.

W naszej redakcji zrobiło się lekko nostalgicznie – każdy przeliczył lata od własnej studniówki – jedni 20, inni 10, 7, 6… Czas bardzo szybko płynie dlatego wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy wszelkiej pomyślności i połamania piór w maju 😉

fot. miastoNS.pl

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź