miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

To będzie prawdziwy HIT! Karczma Galicyjska z nowymi najemcami, podpisano umowę

0 3 064

Muzeum Ziemi Sądeckiej podpisało umowę z nowym najemcą obiektów na Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu. W skład infrastruktury wchodzą: karczma, hotel oraz kawiarnia (z wyposażeniem). Opieką nad jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych w regionie zajmie się GRUPA NOVO, znana na lokalnym rynku od lat. Szykuje nam się nowa, bardzo ciekawa propozycja na sądeckim rynku gastronomicznym (i nie tylko gastronomicznym).

Czytaj również: I Komunia Święta w Novo.Sądeckiej? Nie czekaj, rezerwuj termin

– Planujemy zmiany. Musimy je wprowadzić. Mamy w tym doświadczenie. Reaktywowaliśmy lokale w Nowym Sącz oraz Kamionce Wielkiej. Wznowimy działalność Karczmy Galicyjskiej i usług hotelarskich już za kilka tygodni. Najpóźniej będzie to 1 maja. To dzień uznawany jest za początek sezonu turystycznego – mówi w rozmowie z miastoNS.pl Tomasz Florek, współwłaściciel GRUPY NOVO.

– Spoglądamy w przyszłość z nadzieją. Na początku będziemy się pewnie docierać, ale jest tu ogromny potencjał, by w przyszłości wykorzystać go dla dobra Sądecczyzny, ale także obecnych najemców – mówił dyrektor Muzeum Ziemi Sądeckiej, Robert Ślusarek.

W Miasteczku Galicyjskim wykorzystamy nasze dotychczasowe doświadczenie i reaktywujemy karczmę, kawiarnie oraz hotel, który tutaj funkcjonował. Jeżeli chodzi o usługi gastronomiczne, przywykliśmy do ciężkiej pracy, bo w gastronomii ciężka praca to codzienność, więc na pewno sprostamy natężeniu ruchu turystycznego, ale też bardzo chcielibyśmy dać temu miejscu coś, czego nie miało do tej pory – mówi Katarzyna Florek, współwłaścicielka.

Chcemy tu stworzyć takie klimatyczne miejsce z domowym, pysznym polskim jedzeniem, które kojarzy się nam z domem z rodziną i przyciągnąć tutaj mieszkańców miasta i okolic – dodaje Beata Kmak z grupy NOVO.

Co ciekawe, w Miasteczku Galicyjskim można będzie zakupić wyjątkowe piwo . O szczegółach nowego produktu (Browar Krynicki) na Sądecczyźnie poinformujemy już wkrótce!

Podpisana wczoraj (12 marca) umowa obowiązuje na czas nieokreślony. Planowane uruchomienie wszystkich atrakcji planowane jest w okolicach maja br. Obecnie kompletowana jest załoga (kucharz, pokojówka, kierowca, kelner itp.). Osoby zainteresowane mogą kontaktować się z grupą NOVO.

GRUPA NOVO ma spore doświadczenie w reaktywacji obiektów gastronomicznych na Sądecczyźnie. Warto zaznaczyć, że od lat prowadzą w Kamionce Wielkiej restaurację Florencja Resto & Bankiet (wcześniej była tam kultowa restauracja, pod nazwą Łowiecka). Kolejno przejęli stary Biznes Club, mieszczący się przy ul. Zielonej w Nowym Sączu. Doskonale prosperuje tam teraz Novo.Sądecka. Kolejnym sukcesem było stworzenie w Zespole Szkół Akademickich im. Króla Bolesława Chrobrego w Nowym Sączu szkolnej restauracji Novo.school food & shop (wcześniej była tam zwykła stołówka szkolna).

Wszystko wskazuje więc na to, że Miasteczko Galicyjskie i mieszcząca się tam Karczma Galicyjska pod przywództwem GRUPY NOVO odzyska renomę, zwiększając ruch turystyczny w tej okolicy. Trzymamy kciuki!

Fot.: Muzeum Ziemi Sądeckiej

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź