miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Oblicza Chrystusa w okresie Wielkiego Postu. Wystawa ikon w Świniarsku

0 938

W czasie Wielkiego Postu w kościele parafialnym w Świniarsku (gm. Chełmiec) można oglądać ikony przedstawiające Oblicze Chrystusa będące autorstwem Barbary Ruchały. Prezentowane ikony to część zbiorów autorki, które są owocem jej poszukiwań i studiów Oblicza Jezusa Chrystusa w ikonografii bizantyjskiej, prawosławnej, grecko i rzymskokatolickiej.

Zobacz również: Mamy to! Wojsko w Wojnarowej rozpoczęło funkcjonowanie

W czasie Wielkiego Postu (do Niedzieli Palmowej) wiernym w Parafii w Świniarsku towarzyszyć będą moje ikony przestawiające Chrystusa. Mam nadzieję, że zapatrzenie w Jego Oblicze, pomoże Wam głębiej przeżyć ten wyjątkowy czas – informuje artystka w mediach społecznościowych.

Barbara Ruchała – Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie, biorąca udział w licznych wystawach zbiorowych, przeglądach i prezentacjach twórczości. Pracowała w Szkole Podstawowej w Świniarsku, prowadzi Pracownię Plastyczną, gdzie z wielką pasją uprawia malarstwo olejne i akwarele o różnorodnej tematyce. Jej dzieła to zarówno pejzaże, martwa natura, jak i portrety. Artystka uczestniczy w licznych plenerach malarsko-fotograficznych i wystawach organizowanych m.in. przez Krynickie Stowarzyszenie Twórców – Galerię „Pod Kasztanem”. Ponadto współpracuje z Polskim Towarzystwem Walki z Kalectwem w Przemyślu. Brała udział w „Bukowińskich Spotkaniach ze Sztuką”. Artystka prowadzi także warsztaty ikonopisania dla początkujących. Celem zajęć jest zapoznanie uczestników z warsztatem ikonopisarza, podstawowymi pojęciami związanymi z ikoną oraz malowanie wybranej ikony w technice akrylu lub tempery żółtkowej na desce.
Z twórczością Barbary Ruchały można zapoznać się na stronie www.bruchart.pl

Źródło, fot: Facebook/ Barbara Ruchała

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź