miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Dachowanie osobówki! Groźny wypadek w Muszynie

0 868

Dzisiaj (10 kwietnia) o godzinie 8.45 zastępy z JRG w Krynicy Zdroju oraz OSP Muszyna zadysponowane zostały do działań w Muszynie na ulicę Lipową. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na łuku drogi doszło do uderzenia samochodu osobowego w przydrożny znak drogowy i do dachowania.

Czytaj również: Sądeccy policjanci promowali swój zawód

Uszkodzony pojazd znajdował się w przydrożnym rowie melioracyjnym w całości poza obrysem jezdni. Samochodem podróżowała jedna osoba. Osoba ta opuściła pojazd o własnych siłach i przebywała pod opieką ratowników medycznych Pogotowia, którzy najechali na zdarzenie – informuje PSP Nowy Sącz.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz kierowaniu wahadłowym ruchem drogowym. Osoba kierująca po przebadaniu pozostała na miejscu zdarzenia. By móc uzyskać dostęp do akumulatora uszkodzony pojazd postawiono na koła za pomocą wyciągarki samochodowej. Odłączono zasilanie w pojeździe. Z jezdni zostały usunięte pozostałości powypadkowe. Zastępy z JRG zakończyły swoje działania. Zastęp OSP  przejechał do zatoczki oczekując na przyjazd pomocy drogowej, tym samym udrożniając ruch w obu kierunkach. Po zabraniu uszkodzonego pojazdu działania straży zakończono. Działania strażaków trwały ponad godzinę.

Źródło i fot.: PSP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź