miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nie żyje pasażerka motocykla. Tragiczny wypadek na moście św. Kingi

31 171

W Starym Sączu na drodze wojewódzkiej DW969 doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych i motocykla. Niestety pomimo walki ratownikom medycznym nie udało się uratować życia pasażerki jednośladu. Do wypadku doszło dzisiaj (16 czerwca) około godz. 16:45 na moście św. Kingi w ciągu drogi wojewódzkiej DW969. W akcji ratunkowej uczestniczyły dwa zastępy OSP (Brzezna i Stary Sącz) oraz PSP Nowy Sącz, Policja i pogotowie. Trwają czynności prokuratora. 

Czytaj również: Dramat trzylatka, samochód najechał na niego podczas procesji Bożego Ciała

Jak relacjonuje podinspektor Katarzyna Cisło z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, pasażerka motocykla uderzyła w pojazd z naprzeciwka. – Kierująca samochodem osobowym kobieta zwolniła, z powodu rowerzystki, która jechała przed nią. Przygotowywała się do manewru wyprzedzania, ale coś jechało z naprzeciwka. Natomiast za nią jechał motocykl, kierowany przez mężczyznę. Motocyklista, widząc, że nie wyhamuje, położył motocykl na drodze. Przy wykonywaniu tego manewru pasażerka spadła. Siłą rozpędu wybiło ją na przeciwległy pas, gdzie kobieta uderzyła w bok jadącego z naprzeciwka samochodu.

Dalsze czynności prowadzi prokurator przy współpracy z sądecką policją.

fot.: Kamil (Małopolska alarmowo), OSP Stary Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
16 Komentarze
 1. xcaxx1121 pisze

  znowu auta miały czelność przeszkodzić dawcy że nie wyhamował biedaczek ze 150km/h? kruwa nietrzeźwych jak złapią to zaraz akcja na pól polski a to patolstwo robi co chce i wiecznie niewinni !! I co rowerzysta robił na moście jak ma ścieżke przecież !! Idioci ma dwóch kółkach

 2. Mateusz pisze

  Czy dobrze rozumiem, że rowerzysta jechał ulica a nie ścieżką rowerową ?

 3. andrzej pisze

  Nie żyje młoda dziewczyna.Ona nie była w niczym winna ,swojej śmierci.To prowadzący motocykl ją zabił.Gdybym był ojcem tej dziewczyny zrobiłbym wszystko aby tego kierowcę skazać nie jak za wypadek lecz za morderstwo.To że być może jest tylko idiotą nie zwalnia go z odpowiedzialności.

 4. Anonim pisze

  Gownoburze czas zacząć ?

 5. Gosia pisze

  Gdyby od czasu do czasu pojawiła się policja w okolicach mostu, to może ludzie jeździli by bardziej z wyobraźnią

 6. Mati pisze

  Przez ten most rowerzyści nie mogą jeździć bo mają zakaz ,dziś akurat tam przejeżdżałem i była sytuacja jak samochód trąbił na grupkę rowerzystów bo jechali jezdnią a nie ścieżką … rowerzysta powinien iść siedzieć .

 7. Szymon pisze

  Zrób sobie sam dziecko prawiczku

 8. Hubert pisze

  Jesteś debilem i widać że z motocyklami miałeś do czynienia tyle co na zdjęciach. Kierowca chciał uratować babę na rowerze odruch bezwarunkowy zaregowal dobrze lecz niestety skończyło się źle, pewnie nawet zapomniał że ma pasezerke z tyłu a ona pewnie była nie doświadczona bo zrobiła by to samo umiejętnie. Czasami nie ma szans na wychowamowanie motocykla w ostatniej chwili lepiej go położyć i z niego spaść w cudzysłowiu mówiąc tempaku. To akurat był wielki pech ocalił jedno życie kosztem drugiego nie ma co go obwiniać bo myślę że sam sobie pluje w twarz że mógł zrobić wiecej w przyjdzie mu z tym żyć albo i nie. Najpierw buraku wsiąść na motocykl niech ci minie chociaż. 100000 tysięcy kilometrów jazdy na motocyklu wtedy możesz się wypowiadać

 9. Olkaao pisze

  Pan jest chory

 10. Darek pisze

  Tak wina rowerzysty ??. Gdyby tam jechał innym jednośladem jak motorower, zapewne nie doszłoby wg Ciebie do tej tragedii. Rowerzysta popełnił wykroczenie, a sprawcą śmiercią jest zabójca na motorze, który chyba nie jechał za wolno.

 11. Andrzej debil pisze

  To nie wina kierowcy jednośladu jak jechał rozpędzony wiedział że nie wychamuje to musiał tak zrobić gdyby uderzył w auto przed nim byłoby to samo logiczne gdy miał duża prędkość

 12. Anonim pisze

  tępaku idiota zabił niewinną osobę i jak go nie obwiniać? Myśl tępa dzido

 13. Aga pisze

  Panie Hubercie ,racja

 14. Aga pisze

  Panie Hubercie ,święta racja,

 15. Motocylkista Rafał pisze

  Panie Świeć nad jej Duszą?

 16. Lila pisze

  Po co te komentarze życia to nie wróci teraz tylko wsparcia dla rodziny. Chłopak który prowadził motor to mąż dziewczyny która zginęła. To ogromna tragedia.

Komentarze są zamknięte, ale Trackbacks i Pingbacks są otwarte.