miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Pożar na Sienkiewicza. Doszczętnie spłonął pokój z wyposażeniem [Zdjęcia]

0 1 858

W miniony piątek, 27 stycznia o godzinie 12.48 zastępy z JRG nr 1 i 2 w Nowym Sączu zadysponowane zostały do działań w Nowym Sączu na ulicę Sienkiewicza. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do pożaru mieszkania znajdującego się na drugim piętrze w budynku wielorodzinnym czteropiętrowym. W chwili przybycia strażaków dym wydobywał się z okien. Mieszkanie zamieszkiwało dwie osoby.

Czytaj również: TiR blokuje wiadukt na Węgierskiej! Nieodpowiedzialny kierowca blokuje przejazd [Zdjęcia]

– W chwili powstania pożaru w mieszkaniu znajdowała się jedna osoba, która opuściła mieszkanie i udała się do mieszkania sąsiedniego. Druga osoba znajdowała się poza miejscem zamieszkania. Drzwi do mieszkania zostały otwarte w wyniku czego klatka schodowa od drugiego piętra była w pełni zadymiona. Prąd został odłączony przez pracowników spółdzielni – informuje PSP Nowy Sącz.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji lokatorki wraz z sąsiadem z mieszkania, w którym się znajdowali, do mieszkania znajdującego się na parterze. Udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Osobę poszkodowaną przekazano przybyłej na miejsce zdarzenia załodze karetki Pogotowia ratunkowego, która po przebadaniu pozostała na miejscu zdarzenia.

Strażacy zabezpieczeni weszli do mieszkania w celu jego przeszukania przy wykorzystaniu kamery termowizyjnej. Nikogo nie odnaleziono. Pożar występował w jednym z pokoi. Pożarem objęta była sofa. Podano jeden prąd gaśniczy na palący się materiał. Otwarto wszystkie okna w mieszkaniu w celu jego przewietrzenia. Otwarto okna na klatce schodowej. Po ugaszeniu pożaru, usunięto przez okno nadpalone wyposażenie pokoju na zewnątrz budynku. Dalsze działania polegały na skontrolowaniu wszystkich mieszkań znajdujących się na klatce schodowej na obecność gazów niebezpiecznych przy użyciu urządzenia pomiarowego. Skontrolowano mieszkanie w którym wystąpił pożar przy użyciu kamery termowizyjnej. W pomieszczeniu w którym wystąpił pożar nie pozostawiono żadnych elementów wyposażenia. W trakcie działań na miejsce zdarzenia przybył drugi lokator.

Działania strażaków trwały ponad godzinę. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

Źródło i fot.: PSP Nowy Sącz | Facebook

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź