miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Prokuratura Krajowa zajmie się sprawą samobójstwa prokuratora z Nowego Sącza

0 1 108

Śledztwo w sprawie tragicznej śmierci prokuratora rejonowego z Nowego Sącza przeniesione na najwyższy poziom. Śledczy z miasta, z którego pochodził, przekazali sprawę do Krakowa, a stamtąd trafiła do Prokuratury Krajowej. Śledczy badają między innymi związki samobójczej śmierci prokuratora z wykonywanym zawodem. O zmianie prokuratury poinformowało radio RMF.FM

Czytaj również: Nie żyje Paulina Ogórek. Wierna kibic Sandecji Nowy Sącz miała zaledwie 28 lat

Z informacji, które uzyskał dziennikarz RMF FM Krzysztof Zasada, wynika, że sprawą będą się zajmować śledczy z Wydziału Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej. Ten wydział powołano do ścigania przestępstw popełnionych przez prokuratorów, sędziów, a także asesorów sądowych i prokuratorskich.

Rzecznik Prokuratury Krajowej nie chce komentować, czy przydzielenie sprawy WSW może oznaczać, że wysoce prawdopodobne jest powiązanie śmierci prokuratora z pracą.

Z informacji, które uzyskało RMF.FM nieoficjalnie, wynika, że prokurator, który popełnił samobójstwo, był od dłuższego czasu wnikliwie kontrolowany przez przełożonych z prokuratury wyższego szczebla. Jednostka nadrzędna wysłała do niego wizytatora, który miał zastrzeżenia dotyczące efektów jego pracy.

W środę (29 marca) po południu doszło do spotkania tragicznie zmarłego z przełożonym i wizytatorem. Po tym spotkaniu prokurator wrócił do domu. Mężczyzna mieszkał sam. W czwartek rano nie stawił się w pracy. Jego ciało przed południem znaleźli koledzy. Nieoficjalnie RMF.FM dowiedziało się, że mężczyzna zostawił list, w którym tłumaczył motywy swej decyzji.

Nachodzą cię myśli samobójcze? Wydaje Ci się, że znajdujesz się w sytuacji bez wyjścia? Pamiętaj, że są osoby, które chcą i mogą Ci pomóc. Dyżurują telefonicznie lub on-line:

800 70 2222 – całodobowe Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie [WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ]

116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży [WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ]

Możesz też napisać maila lub porozmawiać na czacie.

W sytuacji zagrożenia życia dzwoń pod numer 112 albo jedź na izbę przyjęć najbliższego szpitala psychiatrycznego.

Źródło: rmf.fm
Fot.: archiwum miastoNS.pl

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź