miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sądeccy policjanci uratowali życie mężczyźnie z płonącego domu!

1 1 019

Kiedy w jednym z domów w Nowym Sączu wybuchł pożar, policjanci, którzy przejeżdżali w pobliżu, pierwsi pojawili się na miejscu zdarzenia. Funkcjonariusze wynieśli poszkodowanego przed budynek, sprawdzili, czy w środku nie ma innych osób potrzebujących pomocy oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

Czytaj również: Pożar domu w Nowym Sączu. Poszkodowany mężczyzna w szpitalu [Film, zdjęcia]

18 kwietnia br. około godziny 17:20 oficer dyżurny sądeckiej komendy otrzymał informację, że w domu w rejonie skrzyżowania ulic Żywieckiej i Ignacego Jana Paderewskiego w Nowym Sączu wybuchł pożar. W związku z tym na miejsce natychmiast został skierowany jeden z patroli. W tym czasie nieopodal przejeżdżali policjanci ogniwa wywiadowczego i kiedy usłyszeli przez radiostację komunikat oficera dyżurnego, szybko udali się we wskazane miejsce, by sprawdzić, czy ktoś nie potrzebuje pomocy.

Gdy przyjechali w rejon budynku, jego część oraz dach stały w płomieniach. Na miejscu nie było jeszcze służb ratunkowych, więc policjanci w pierwszej kolejności postanowili sprawdzić, czy wewnątrz znajdują się jakieś osoby. Czynności utrudniała im wysoka temperatura, zadymienie i spadająca z dachu dachówka. W pewnym momencie jedna z osób obserwujących zdarzenie, zauważyła mężczyznę w oknie. Policjanci natychmiast tam pobiegli, wybili szybę i wydostali go z płonącego budynku, po czym przenieśli w bezpieczne miejsce. Z racji tego, że kontakt z poszkodowanym był utrudniony i nie był w stanie przekazać, czy w budynku znajdują się jeszcze inne osoby, policjanci weszli do środka, by sprawdzić pomieszczenia niezajęte ogniem, lecz nikogo innego nie znaleźli.

Na miejscu akcję gaśniczą prowadzili strażacy, natomiast policjanci zabezpieczali pobliski teren. Poszkodowany w pożarze sądeczanin został przetransportowany do szpitala. Obecnie trwają czynności mające na celu wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

Źródło: KMP Nowy Sącz
Fot.: Bartłomiej Fecko

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Jude pisze

    Ktos wie ta działka sprzedać za dolary ?? $$$

Zostaw odpowiedź