miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zaplątany siatką jelonek uratowany przez druhów PSP

1 4 052

Wczoraj, 2 marca o godzinie 11.26 zastęp Państwowej Straży Pożarnej w Krynicy Zdroju zadysponowany został do działań w Krynicy Zdroju w okolicach ulicy Leśnej. Miejsce zdarzenia było w terenie leśnym przy stromym zboczu stoku narciarskiego, częściowo pokrytego śniegiem co uniemożliwiało bezpośredni dojazd strażaków. W związku z tym strażacy musieli przejść kilkaset metrów pieszo zabierając niezbędny sprzęt wynikający ze zgłoszenia.

Czytaj również: Wieża widokowa w gminie Kamionka Wielka. Taki plan ma Grzegorz Górka

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że kozioł sarny uwięziony był w siatce leśnej poprzez zaplątane poroże oraz kończyny. W okolicach miejsca zdarzenia widoczne były ślady podejmowanych prób uwolnienia się przez zwierzę. Z uwagi na widoczne rany okolic głowy i poroża poinformowano weterynarza o zaistniałym zdarzeniu.

Następnie okryto kocem zwierzę i utrzymywano go tak by ograniczyć ruch zwierzęcia i powstawanie kolejnych ran. Za pomocą noża odcięto siatkę z tkaniny od poroża oraz kończyn. Wcześniej widoczne krwawienia oraz rany okazały się być powierzchowne. Telefonicznie skonsultowano się z lekarzem weterynarii. W czasie rozmowy telefonicznej na miejsce dotarł leśniczy z koła łowieckiego, który również potwierdził powierzchowność ran i zalecił wypuszczenie zwierzęcia. W związku z tym wypuszczono zwierzę. Po odejściu strażaków kozioł sarny oddalił się w stronę lasu.

Działania trwały ponad godzinę.

Źródło i fot.: PSP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Hwdp pisze

    Nie ma czegoś takiego w lesie jak jelonek.
    Istnieje tylko w disneyu. To jest rogacz, Ty baranie jelonku za dychę

Zostaw odpowiedź