miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

MCK Sokół zaprasza do udziału w projekcie MAF

0 325

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ zaprasza do uczestnictwa w kolejnej edycji Młodzieżowej Akademii Filmowej w nowym roku szkolnym 2023/2024. Na zgłoszenia klas ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych Kino SOKÓŁ czeka do 22 marca 2024 r.

Zobacz również: Półfinał olimpiady ZUS

Młodzieżowa Akademia Filmowa to projekt edukacyjny przygotowany przez doświadczonych filmoznawców
z myślą o uczniach szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Każdej projekcji towarzyszyć będzie powiązana z jej tematem prelekcja filmoznawcy i dyskusja po seansie, niektóre zaś zostaną poszerzone
o spotkania z zaproszonymi gośćmi. Filmy wybrane zostały w taki sposób, by młodzi widzowie mogli dowiedzieć się zarówno czegoś o sztuce filmowej, jak i doświadczyć kina w taki sposób, by pobudzało ciekawość świata i pozwalało lepiej oraz głębiej spojrzeć na siebie i innych.

Program MAF-u wpisuje się w szeroko rozumiany rozwój kulturalny młodego widza poprzez umieszczenie prezentowanych filmów w szerszym kontekście związanym z innymi mediami i dziedzinami sztuki. Celem projektu jest kształtowanie świadomych, wrażliwych odbiorców, potrafiącym krytycznie spojrzeć na odbierane komunikaty audiowizualne. Pokazanie, że kino jak i inne media przy odpowiednim użytkowaniu mogą stać się prawdziwym „oknem na świat”, być przyczynkiem do poznawania ciekawych postaci i zgłębiania interesujących zagadnień.

Oferta kierowana jest do szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Rok szkolny 2023/2024 obejmuje 3 seanse dla każdej grupy wiekowej (jeden w miesiącu) w terminach: marzec – maj 2024.

ZGŁOSZENIA
KARNET: 30 zł (3 spotkania)
BILET: 12 zł (jedno spotkanie)

Udział klas w MAF zgłosić ( i wykupić karnety) należy do 22 marca 2024.
Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

PIERWSZEŃSTWO DLA UCZESTNIKÓW KUPUJĄCYCH KARNETY

Szczegóły pod adresem https://mcksokol.pl/wydarzenie/mlodziezowa-akademia-filmowa-2024

Źródło, fot: MCK Sokół w Nowym Sączu

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź