miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Niezwykły koncert w Nowym Sączu. ASSM zaprasza w muzyczną podróż w głąb duszy

0 1 982

Koncert zatytułowany Muzyka naszych dusz, to podróż po krainie opery, operetki i musicalu. 14.04.2024 Wyższa Szkoła Biznesu NLU w Nowym Sączu ul. Zielona 27 godzina 18:00. Magiczną podróż czas zacząć, soliści Sylwia Olszyńska, Rafał Kuźma, przeniosą nas w bajkową krainę pieśni i arii oraz muzyki Chopina. Najważniejsze wydarzenie tego roku, którego świadkiem będą mieszkańcy Nowego Sącza. Czas na muzykę dusz, która za sprawą tytana fortepianu Macieja Gańskiego, poruszy nasze zmysły. Koncert dedykowany szerokiej grupie wiekowej.

Zobacz również: Akademia Nauk Stosowanych i Powiat Gorlicki będą realizować wspólne projekty badawcze i rozwojowe 

Na scenie WSB-NLU wystąpią  Sylwia Olszyńska – sopranistka liryczno- koloraturowa, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie śpiewu prof. Moniki Swarowskiej- Walawskiej. Jest również absolwentką Studiów doktoranckich na Wydziale Wokalno-Instrumentalnym Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach pod kierunkiem prof. Henryki Januszewskiej-  Stańczyk. Jest laureatką i finalistką wielu konkursów, otrzymała m.in.: Nagrodę im. Ady Sari dla najlepszego sopranu koloraturowego na IX Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Stanisława Moniuszki w Warszawie (2016), 4 Nagrody Specjalne na II Międzynarodowym Konkursie im. Evy Marton w Budapeszcie (2016) – w tym przyznaną przez dyrygenta Sir Richarda Bonynge’a Nagrodę im. Joan Sutherland, a także 2. Nagrodę na I Międzynarodowym Konkursie im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (2018).

Maciej Gański, który jest „kontynuatorem złotej ery polskiej pianistyki”, „należy do grona wybitnych polskich pianistów młodego pokolenia”, „objawił się jako tytan fortepianu”, „doskonały wykonawca – o niezwykle przejrzystej, wręcz krystalicznej technice” – to tylko kilka wybranych cytatów pochodzących recenzji gry artysty. Ukończył z wyróżnieniem gdańską Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w klasie fortepianu prof. Andrzeja Artykiewicza oraz w klasie kameralistyki prof. Anny Prabuckiej-Firlej i prof. Tadeusza Samerka. W sztuce akompaniamentu kształcił się pod kierunkiem prof. Jana Kuleszy. Jest również absolwentem prestiżowych studiów podyplomowych Solistklasse w Danish National Academy of Music w klasie prof. Christiny Bjørkøe. Na gdańskiej uczelni uzyskał tytuł doktora sztuk muzycznych. Jest laureatem ponad dwustu konkursów.

Rafał Kuźma, student wybitnego Tenora, Pawła Skałuby. Pochodzi z Nowego Sącza gdzie ukończył Szkołę Muzyczną I i II stopnia im Fryderyka Chopina w Nowym Sączu. Jest laureatem wielu Konkursów i uczestnikiem Kursów muzycznych współpracował również z Operą Krakowską. Występował u boku takich sław jak: Anna Fabrello, Leszek Skrla oraz Paweł Skałuba. To utalentowany solista, który prezentuje swoje umiejętności na scenach muzycznych w całej Polsce.

Koncert Muzyka Naszych dusz to wydarzenie, które zachwyci najbardziej wymagających koneserów muzyki. 

W murach Wyższej Szkoły Biznesu zabrzmią utwory Chopina, Liszt, Wagnera, Pucciniego, Mozarta. Pieśni, opera, musical oraz cudowne duety muzyczne. To będzie niezapomniany wieczór muzyczny na który serdecznie zapraszamy.

Bilety w cenie 59 zł można nabyć na stronie Muzyka naszych dusz / Nowy Sącz / 2024-04-14, 18:00 🎵 WYBIERZ MIEJSCE (kupbilecik.pl)

Fot, źródło: ASSM, sp. z .o.o.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź