miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Orkiestra z Ptaszkowej nagrała kolejny krążek

0 335
177 krążek trafił dzisiaj do Powiatowej Fonoteki. Tym razem płytę z utworami nagrała Orkiestra Dęta Towarzystwa Przyjaciół Muzyki w Ptaszkowej.
 
 
Orkiestra z Ptaszkowej jest znana nie tylko w naszym regionie, ale w całej Polsce – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – To dobrze, że nagrała kolejną płytę i krążek trafił do naszej Fonoteki. Dzięki temu zachowujemy te utwory dla przyszłych pokoleń i ocalamy naszą kulturę od zapomnienia. W Fonotece Powiatowej, w jednym miejscu, mamy zgromadzone nagrania z różnych stron Powiatu Nowosądeckiego. Cieszę się, że zespoły i grupy regionalne korzystają z możliwości nagrywania płyt w profesjonalnym studio w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury kierowanym przez Krzysztofa Szewczyka.

 

Orkiestra Dęta Towarzystwa Przyjaciół Muzyki w Ptaszkowej została założona w 1922 r. Jej pierwszym prezesem był Paweł Rysiewicz. W ciągu długich lat istnienia uświetniła wiele uroczystości religijnych i świeckich na terenie Ptaszkowej, jak również innych miejscowości. Obecnie orkiestrę liczącą 42 członków prowadzi Łukasz Kogut. W swoim repertuarze zespół posiada pieśni kościelne na wszystkie uroczystości, marsze wesołe i żałobne jak również utwory rozrywkowe. (źródło: https://www.ptaszkowa.pl/parafia-inf-ogolne/stowarzyszenia-i-grupy-w-parafii/orkiestra/).
 
Fot. Maria Olszowska
 
Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź