miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

 „Pejzaż sądecki – pejzaż zmian i rozwoju”. Konkursowa wystawa w Miasteczku Galicyjskim

0 1 136

Przez cały rok w Galerii Paszyńskiej w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu oglądać można wystawę prac XIII edycji Międzypowiatowego Konkursu Plastycznego pt. „Pejzaż sądecki – pejzaż zmian i rozwoju”. W tym roku Jury oceniło 256 prac z 35 placówek oświatowych.

Czytaj również: Sądeczanin Łukasz Połomski nominowany do tytułu Mistrza Mowy Polskiej

Wydział Nauk Społecznych i Sztuki – Katedra Edukacji artystycznej i sztuk wizualnych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu oraz partnerzy: Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu i Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Podolu-Górowej co roku zapraszają do udziału w Konkursie Plastycznym „Pejzaż sądecki”. Odbywa się on pod patronatem JM Rektora ANS w Nowym Sączu dr. hab. inż. Mariusza Cygnara, prof. ANS oraz Dyrektora Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu dr. Roberta Ślusarka.

W trzynastej już edycji Konkursu złożono 256 prac z 35 placówek oświatowych.

– Nasz konkurs, który z edycji na edycję rozszerzał swój zasięg, to takie święto artystyczne dla dzieci i młodzieży o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Wystawa i towarzyszący jej wernisaż wraz z rozdaniem nagród i dyplomów jest tego ukoronowaniem. Tym razem zaproponowaliśmy, aby pokazać zmiany w naszym sądeckim krajobrazie, stąd drugi człon tytułu „pejzaż zmian i rozwoju” – mówi dr hab. Iwona Bugajska, prof. ANS, pomysłodawczyni konkursu.

Obok uczestników konkursu, ich opiekunów i nauczycieli gośćmi poniedziałkowego (12 czerwca) wernisażu byli: dr Marek Reichel – prorektor ds. Nauki i Rozwoju, Bogusława Gaweł – prodziekan Wydziału Nauk Społecznych i Sztuki, kustosz Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu Anna Florek, Anna Firlej – dyrektor i Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Podolu-Górowej.

Wzorem ubiegłej edycji Konkursu ciesząca się dużym zainteresowaniem wystawa będzie czynna przez okrągły rok w Galerii Paszyńskiej Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu.

Lista nagrodzonych i wyróżnionych osób

Klasy I-IIISP: ANIELA KRUCZEK – Dom Kultury w Rożnowie, MACIEJ TOKARCZYK – SP w Rdziostowie, MATEUSZ GWÓŹDŹ – SP nr 18 w Nowym Sączu, ALICJA BODZIONY – PM Nowy Sącz, AMELIA MAŁEK – PM Nowy Sącz, ANTONI TREIT – PM Nowy Sącz, MARYSIA MYRLAK – PM Nowy Sącz, AGNIESZKA SZLEHUBER – SP Mystków, ALICJA BŁASZCZYK – SP nr 2 w Nowym Sączu, JULIA KANTOR – SP w Przydonicy, JULIA PAŁKA – SP w Podolu-Górowej, LENA MIGACZ – SP Mystków, TERESA PIERZCHAŁA – SP nr 20, KACPER BUGNO – PM Nowy Sącz, ADRIAN OLCHAWA – Dom Kultury w Jelnej, MAJA WRÓBEL – PM w Nowym Sączu /zestaw prac, MICHAŁ TROJANOWSKI – SP w Podolu-Górowej, MARTYNA WOLAK – SP w Przydonicy, KAROL PANCERZ – SP w Podolu-Górowej,ZUZANNA BŁACHUTA – SP w Przydonicy.

Klasy IV-VI SP: ADAM SCHNEIDER – SP w Podolu-Górowej, DOMINIKA ZIĘCINA – SP w Przydonicy, FRANCISZEK HOTLOŚ – KNOSM w Nowym Sączu, KALINA GUCWA – PM w Nowym Sączu, MARTYNA KOŚCIÓŁEK – PM w Nowym Sączu, PATRYCJA NOSAL – NSP w Starym Sączu, TOMASZ GWÓŹDŹ – SP 18 w Nowym Sączu, ZOFIA GREKOWICZ – SP 21 w Nowym Sączu, FAUSTYNA KOŁODZIEJ – Dom Kultury w Przydonicy, HANNA SZCZEPAŃSKA – SP w Podolu-Górowej, LENA HASIOR – SP Rdziostów, LENA KOWALIK – SP 16 w Nowym Sączu, MAGDALENA KOCIŃSKA – Dom Kultury w Jelnej, MAKSYMILIAN BORKOWSKI – NSP w Starym Sączu, WANIA MALAHOW –Dom Kultury w Roztoce Brzeziny, WIKTORIA JABŁOŃSKA – SP Frycowa, ZUZANNA LOMPART – SP Królowa Polska, SZYMON SADŁOŃ – SP w Podolu-Górowej, MARTYNA BEROWSKA – KNOSM w Nowym Sączu, ANNA JÓZEFIAK – PM w Nowym Sączu, DOMINIKA KRĘŻEL – Dom Kultury w Przydonicy, JULIA POGWIZD – ZS-P w Niskowej, JULIA STUDZIŃSKA – SP w Łososinie Dolnej, KALINA SOWIŃSKA – PM w Nowym Sączu, LENA BOCHENEK – SP w Królowej Polskiej, LENA DUDEK – NSP w Starym Sączu, MAGDALENA BOLECHAŁA – SP w Podolu-Górowej, MARTYNA PAJOR – Dom Kultury w Rożnowie, ZUZANNA JANIK – PM w Nowym Sączu, ZUZANNA TOKARSKA – PM w Nowym Sączu, ANNA FLOREK – SP w Mszalnicy, DOMINIKA KIEŁBASA – SP 20, EMILIA ŁUKASIK – SP w Roztoce Brzeziny, EMILIA PIERZCHAŁA – NSP w Starym Sączu, FRANCISZEK STAWIARSKI – SP 3 w Nowym Sączu, HANNA ŚWIGUT – SP w Królowej Polskiej, IGNACY MIKULEC – JCE w Nowym Sączu, KACPER JURKOWSKI – SP w Jelnej, Sandra HAJDUK – SP w Podolu, KALINA SOWIŃSKA – JCE w Nowym Sączu, KAROLINA KLOK – SP 16, LIDIA NOWOTCZYŃSKA – SP w Rdziostowie, MARIA PITKOVA – PM w Nowym Sączu, MILENA PAWLIKOWSKA – ZS w Gródku/ Dunajcem, PAWEŁ PISZCZEK – ZS-P w Niskowej, TOMASZ SŁOMKA – PM w Nowym Sączu, WERONIKA PIETRZAK – SP 20 w Nowym Sączu, WIKTORIA GWIŻDŻ – PM w Nowym Sączu, ALEKSANDRA HAJDUK– SP w Podolu Górowej, WIKTORIA KLIMCZAK – MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu, LILIANA DERKACZ – Publiczna SP w Wojakowej.

Klasy VII-VIII SP: FILIP GREKOWICZ – SP 21 w Nowym Sączu, KAMIL OGÓREK – SP 16 w Nowym Sączu, AMELIA SCHNEIDER – SP 16 w Nowym Sączu, WIKTORIA MAŁEK – SP w Podolu Górowej, GABRIELA CHUDY – SP 16 w Nowym Sączu, MAGDALENA LIS – SP 16 w Nowym Sączu, MARTYNA JĘDRYKA – PM w Nowym Sączu, ELENA GRZEGORZEK – MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu, ANTONI JOJCZYK – ZS-P w Niskowej.

Klasy w liceach/ technikach/ szkołach branżowych:  ALEKSANDRA MAŁOTA-– PM w Nowym Sączu, KAROLINA ROLKA – PM w Nowym Sączu, MARTYNA KITYŃSKA – PM w Nowym Sączu, SABINA GOMÓŁKA-– PM w Nowym Sączu, ALICJA JĘDRUSIK – ZSE w Nowym Sączu, KAROLINA URBAŃSKA – ZSE w Nowym Sączu, MARTYNA WINIKAJTYS – ZSE w Nowym Sączu, NATALIA PAJOR – ZSE w Nowym Sączu, MIKOŁAJ KOWAL – ZSE w Nowym Sączu.

Uczniowie i osoby o specjalnych potrzebach edukacyjnych: ADRIAN FILIPIAK – SP nr 5 w Nowym Sączu, LUCYNA TUREK – SP nr 5 w Nowym Sączu, JAKUB WARDĘGA – SP w Jadamwoli, MARIOLA SMAGA – Pałac Młodzieży w Nowym Sączu, PIOTR KRZYŻAK – SP w Przydonicy, AGNIESZKA TOMYŚLAK – WTZ MADA, ANNA CIAPAŁA – WTZ MADA, BEATA KOŁACZ – WTZ MADA, DOMINIKA JAWORSKA – WTZ MADA, EWELINA MLYCZYŃSKA – WTZ MADA, ILONA SZKARADEK – WTZ MADA, JACEK LEGUTKO – WTZ MADA, JAKUB BRUDZIŃSKI – WTZ MADA, JANUSZ WŁODARCZYK – WTZ MADA, KATARZYNA JURKOWSKA – WTZ MADA, KRZYSZTOF WASTAG – WTZ MADA, MACIEJ FRYC – WTZ MADA, MARIA KLIŚ – WTZ MADA, PRZEMEK RAMZA – WTZ MADA.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź