miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Przed nami 8. Noc Bibliotek „To się musi powieść”

0 387

Zapraszamy do skorzystania z oferty Sądeckiej Biblioteki Publicznej w Nowym Sączu, która w ramach VIII edycji Nocy Bibliotek „To się musi powieść” przygotowała mnóstwo atrakcji. Wypożyczalnia będzie w tym dniu otwarta w godz. 9.00 – 20.00. – Zachęcamy do odwiedzin szczególnie, że od godz. 16.00 będzie można zwiedzić nie tylko niedostępne dla czytelników na co dzień magazyny, ale i wypożyczyć nowości książkowe ze specjalnie przygotowanego na Noc Bibliotek stoiska – informują organizatorzy.

Czytaj również: Zrobił to! Sądeczanin wicemistrzem Europy! Drużyna z Jakubem Olszewskim uległa tylko gospodarzom

Czytelnicy, którzy zalegają z terminowym zwrotem materiałów bibliotecznych mogą również skorzystać z abolicji i bezpłatnie zwrócić przetrzymane książki (oferta ta obowiązuje również 30 września br.).

Po skorzystaniu z oferty książkowej zachęcamy do udziału w wydarzeniach przygotowanych w ramach nowosądeckiej odsłony 8. Nocy Bibliotek, które odbędą się w czytelni na I piętrze:

  • godz. 16.30 – 17.30 – spotkanie autorskie z Izabelą Skrzypiec-Dagnan; podczas spotkania będzie można zakupić najnowszą powieść autorki „Długie beskidzkie noce”
  • godz. 17.30 – 18.00 – ogłoszenie zwycięzców rankingu na Czytelnika Roku 2021 i uroczyste wręczenie nagród laureatom
  • godz. 18.00 – 19.30 – występ Łąckiego Klubu Literackiego
  • godz. 19.00 – 20.00 – występ Sądeckiego Klubu Literackiego oraz koncert zespołu Dookoła.

Izabela Skrzypiec-Dagnan – ur. w 1989 r. w Nowym Sączu, związana zawodowo i prywatnie z Ziemią Sądecką. Historyk sztuki, pracownik Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu. Laureatka ogólnopolskich konkursów prozatorskich i poetyckich. Publikowała artykuły m. in. w Roczniku Sądeckim i Almanachu Sądeckim. Prozą fabularną zadebiutowała w 2019 r., pisze w gatunku lietratury obyczajowej z elementami prozy psychologicznej. Dotychczas wydała trzy powieści: „Świetnie się bawię w twoich snach” (Zysk i s-ka, 2019), „Kwietniowe deszcze, słońce sierpniowe” (Zysk i s-ka, 2021) oraz „Długie beskidzkie noce” (Zysk i s-ka, 2022). Prywatnie żona, mama, rękodzielnik, miłośniczka gór, malarstwa i literatury.

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź