miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Spełnij marzenia i zagraj z najlepszymi! Orkiestra SG ogłosiła nabór

0 1 603

Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej z siedzibą w Karpackim Oddziale SG w Nowym Sączu zachęca muzyków, którzy chcą spełnić marzenie o pracy w szanowanej, profesjonalnej, zawodowej, mundurowej orkiestrze. Orkiestra ogłasza nabór dla absolwentów szkół muzycznych oraz absolwentów i studentów akademii muzycznych, którzy specjalizują się w grze na takich instrumentach jak: saksofon, klarnet, waltornia, sakshorn, trąbka.

Czytaj również: Magiczna Niedziela palmowa w Sądeckim Parku Etnograficznym

Wymagania, które powinien spełniać kandydat do służby w Orkiestrze Reprezentacyjnej Straży Granicznej:

  • wykształcenie średnie muzyczne – dyplom średniej szkoły muzycznej w zakresie wybranego instrumentu (mile widziane studia muzyczne I stopnia)
  • zaświadczenie o niekaralności
  • umiejętność pracy w zespole
  • dyspozycyjność
  • odporność na stres
  • dobra kondycja fizyczna

Proces rekrutacji polega na zweryfikowaniu podczas przesłuchania warsztatu gry na instrumencie oraz pozytywnym zaliczeniu procedury obowiązującej przy przyjęciu do Straży Granicznej zgodnie z Ustawą o Straży Granicznej.

Wybierając służbę w Orkiestrze Reprezentacyjnej SG dołączysz do profesjonalnego i dynamicznego zespołu muzyków, dla których gra na instrumencie jest życiową pasją. Będziesz mieć szansę rozwoju oraz możliwość koncertowania w prestiżowych salach koncertowych oraz udziału w różnorodnych Festiwalach muzycznych w Polsce i poza jej granicami. Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej współpracuje z wieloma znanymi artystami Polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Bierze udział w ciekawych i ambitnych projektach artystycznych.

Kontakt:
Sekretariat Orkiestry Reprezentacyjnej SG, tel. +48 18 4153257
Naczelnik Orkiestry Reprezentacyjnej SG – ppłk SG Leszek Mieczkowski, tel. 721 961 384

Zapraszamy!

Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej jest muzycznym ambasadorem Straży Granicznej w kraju i za granicą. Z powodzeniem i uznaniem prezentuje się na licznych krajowych oraz międzynarodowych festiwalach muzycznych m.in. w Niemczech, Belgii, Danii, Słowacji, Włoszech, Węgrzech, Szwecji, Szwajcarii, Norwegii, Ukrainie, Litwie, Białorusi, Czechach, Francji, Holandii, Szkocji, Anglii, Norwegii oraz w Stanach Zjednoczonych. Reprezentuje Straż Graniczną w czasie najważniejszych uroczystości państwowych, okolicznościowych i religijnych. Bierze czynny udział w najważniejszych wydarzeniach artystycznych, prezentując muzykę operową, operetkową, musicalową oraz rozrywkową. Posiada w swoim repertuarze muzykę organowo-instrumentalną oraz formy symfoniczne i oratoryjno-religijne. Swoim patriotycznym repertuarem podtrzymuje tradycje narodowe oraz przedstawia z muzycznym rozmachem bogatą historię polskości. Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej poszczycić się może liczbą ponad 10 tysięcy koncertów. Wielokrotnie uhonorowana nagrodami i wyróżnieniami. Orkiestra od wielu lat podejmuje współpracę ze znakomitymi wokalistami polskiej sceny estradowej, a w dorobku zespołu znajdują się nagrania kilkunastu płyt CD z muzyką klasyczną ,regionalną i rozrywkową. Szczególnie atrakcyjny i widowiskowy jest pokaz musztry paradnej w jej wykonaniu. W rytm różnorodnej muzyki zespół orkiestry tworzy oryginalne figury i układy. Orkiestra Reprezentacyjna SG jest jedyną z orkiestr wojskowych, używającą podczas musztry paradnej tradycyjnych instrumentów ludowych (trombity beskidzkie, dzwonki pasterskie – „zbyrcoki”). Tamburmajor zamiast buławy prowadzi orkiestrę przy pomocy ciupagi góralskiej.

Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej godnie reprezentuje Rzeczpospolitą Polską na arenie międzynarodowej.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź