miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Tu powstaną nowe ronda. Kiedy początek prac?

0 4 798

Jeszcze w tym roku mają powstać dwa nowe ronda w ciągu drogi krajowej DK75 w Nowym Sączu. Przebudowane zostaną dwa skrzyżowania na al. Piłsudskiego. Jedno ma być rondem tzw. turbinowym i usytuowane będzie na skrzyżowaniu alei z ul. Kamienną, drugie znacznie mniejsze znajdować się będzie u wlotu ul. Nawojowskiej. Nazwa zadania: “Przebudowa al. Piłsudskiego w Nowym Sączu od km 68+883,42 do km 69+511,11 wraz z przebudową skrzyżowania z ul. Kamienną na rondo turbinowe i przebudową skrzyżowania z ul. Nawojowską na rondo małe”. Wykonawca ruszy z pracami 22 sierpnia. Oznacza to, że na trasie wylotowej z miasta w kierunku Krynicy, kierowców będą czekać dodatkowe utrudnienia. Koszt przebudowy 700 metrowego odcinka al. Piłsudskiego to 12,54 mln zł. Prace wykona konsorcjum firmy Godrom z Gorlic i spółki Budar ze Smykowa w województwie świętokrzyskim.

Czytaj również: Goście z Anglii trenują u Pławeckiego. Obóz szkoleniowy w HALNY Nowy Sącz

 

„Rondo turbinowe o kształcie zewnętrznej krawędzi i wyspy środkowej innych niż kołowy o średnicach zewnętrznych 50 i 60 m z wlotem od ul. Kamiennej oraz ul. Bolesława Prusa”.  (Fragment dokumentacji projektowej)

Prace mają dotyczyć odcinka o długości około 700 metrów. Zamawiający wyznaczył termin zakończenia prac na 30 grudnia 2022. Przebudowa ma dotyczyć jezdni, chodników, ścieżki rowerowej i oświetlenia. Zakres wykonywanych prac: nawierzchnia jezdni, chodniki, ścieżka rowerowa, ścieżka pieszo – rowerowa, zatoki autobusowe, zjazd indywidualny, wpusty deszczowe, oświetlenie uliczne, budowa kanału technologicznego.

 

„Rondo małe o średnicy zewnętrznej 30 m z wlotem od ul. Nawojowskiej” (Dokumentacja projektowa MZD Nowy Sącz)

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź