miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wizyta Chińskich partnerów WSB-NLU w Nowym Sączu czyli wspólne dążenie do edukacji międzynarodowej

0 710

W miniony poniedziałek, 27 listopada 2023 roku odbyło się spotkanie władz uczelni WSB-NLU z mec. dr Łukaszem Kossackim-Lytwynem; mec. Liwei Cai, partnerami w Hanglung Law Biernat & Kossacki Spółka partnerska Radcy Prawnego i Adwokata oraz Davidem Wang CEO of Europe Operations Wuhan Nanhua industry Co.Ltd. W spotkaniu uczestniczył również Pan Patryk Wicher, Poseł na Sejm RP.

Czytaj również: W końcu! W sądeckim MPK będzie opcja zapłaty kartą

Głównym punktem obrad była druga edycja Szkoły Prawa, Biznesu i Kultury Chińskiej, projektu łączącego aspekty edukacyjne i międzynarodową współpracę.

Szkoła Prawa, Biznesu i Kultury Chińskiej, stworzona dzięki współpracy WSB-NLU i Hanglung Law Biernat & Kossacki oraz innych partnerów, to prestiżowy program, koncentrujący się na integracji wiedzy z zakresu prawa, biznesu i kultury Chin. Uczestnicy programu zdobywają wiedzę o chińskim systemie prawnym, sposobach prowadzenia biznesu w Chinach oraz o kulturze i historii tego kraju. Program obejmuje dwie części: serię otwartych seminariów prowadzonych przez praktyków prawa z doświadczeniem w obsłudze prawnej biznesu chińskiego oraz moduł koncentrujący się na kulturze i historii Chin.

Celem programu jest przygotowanie słuchaczy do zwiększenia ich konkurencyjności na rynku pracy poprzez dogłębne poznanie prawa, historii i kultury Chin. Projekt ma również na celu budowanie sieci kontaktów między wykładowcami WSB-NLU a naukowcami z Chin, co ma przyczynić się do prezentacji polskiej nauki jako nowoczesnej i otwartej na międzynarodową współpracę.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź