miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zamykają ul. Krakowską w Nowym Sączu! Przed nami komunikacyjny Armagedon? [Mapka objazdów]

0 12 226

Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu poinformował, że od wtorku (23 kwietnia) zamknięty zostanie ruch na ul. Krakowskiej w Nowym Sączu. Dodatkowo poinformowano, że ruch na ul. Starowiejskiej od dnia 22 kwietnia (tj. poniedziałek) br. od godziny 6:00 zostanie otwarty dla ruchu samochodowego.

Czytaj również: 13 par świętowało złote gody! Uroczystość w Ratuszu w Nowym Sączu

Informujemy również, że wykonawca przystępuje do kolejnego etapu prac na terenie Nowego Sącza, w związku z czym, od dnia 23 kwietnia (tj. wtorek) br. nad ranem (godzina 4:00) zamknięta dla ruchu samochodowego zostanie ul. Krakowska w związku z przebudową przejazdu kolejowego i torów prowadzoną przez wykonawcę przebudowy linii kolejowej Konsorcjum Firm: TORPOL S.A. Poznań i INTOP Warszawa Sp. z o.o.

Ruch pieszy zostanie utrzymany i poprowadzony wyznaczonym przejściem. Objazdy zostaną poprowadzone następującymi ulicami: Marcinkowicką, obwodnicą Północną, Tarnowską, Legionów. Dojazd do posesji będzie możliwy. Prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do zastępczej organizacji ruchu.

Prowadzone w Nowym Sączu roboty związane są z modernizacją linii kolejowej Nowy Sącz – Chabówka na tzw. odcinku E (między naszym miastem a bocznicą w Klęczanach). Koszt prac to około 960 mln zł brutto. Modernizacja linii nr 104 jest częścią większego przedsięwzięcia zarządcy infrastruktury kolejowej o nazwie Podłęże – Piekiełko. Inwestycja PKP PLK SA, oprócz modernizacji i elektryfikacji 75 km trasy Chabówka – Nowy Sącz, obejmuje budowę 58 km nowej linii, łączącej Podłęże z Tymbarkiem i Mszaną Dolną.

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź