miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

13 tysięcy złotych dla OSP w gminie Łososina Dolna

0 454

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski uczestniczył dziś w uroczystych obchodach Dnia Strażaka w Gminie Łososina Dolna. Z tej okazji przekazał trzem jednostkom OSP promesy o łącznej wartości 13 000 złotych.

Czytaj również: Osiedle Dąbrówka w Warszawie! Kolejna wycieczka aktywnych mieszkańców

Otrzymały je OSP w Łososinie Dolnej (5000 zł), Tęgoborzy (4000 zł) i Tabaszowej (4000 zł). Pomimo braku obowiązku wspierania działalności Ochotniczych Straży Pożarnych władze Powiatu co roku przeznaczają środki na doposażenie jednostek i realizację przez nie szeregu programów, w tym szkoleń. W tym roku na ten cel wydano łącznie ponad 450 000 zł.

To inwestycja w bezpieczeństwo nas wszystkich – podkreślił starosta Marek Kwiatkowski. – Wiemy, że zawsze wtedy, gdy społeczeństwo potrzebuje pomocy, strażacy są na miejscu i tę pomoc niosą, narażając często swoje zdrowie a nawet życie. To wyjątkowa służba, zasługująca na najwyższe uznanie.

Podczas dzisiejszej uroczystości, odbywającej się na terenie OSP w Tęgoborzy, komendant miejski PSP starszy brygadier Paweł Motyka pasował na strażaków członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Odznaczył też zasłużonych i wyróżniających się druhów.

– Cieszę się, że do grona trzech jednostek działających na terenie gminy Łososina Dolna dołączyła nowa, OSP w Stańkowej – mówił komendant Paweł Motyka. – Cieszę się też z zapału tych młodych ludzi, którzy dziś zostali włączeni do Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Część z nich zasili w przyszłości szeregi ochotniczych, a być może także i zawodowych jednostek.

W dzisiejszej uroczystości wzięli udział wiceminister spraw zagranicznych poseł Arkadiusz Mularczyk, posłowie Urszula Nowogórska i Patryk Wicher. Obecni też byli radna wojewódzka Jadwiga Wójtowicz i radny powiatowy Marek Pławiak.

Fot. Paweł Szeliga

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź