miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Dzieci uczą się „Pod skrzydłami Orła”. Zobacz film

0 864

Projekt „Pod skrzydłami Orła” skierowany jest do dzieci z terenu gmin Łabowa oraz Krynica-Zdrój. W ramach tego zadania, najmłodsi uczestniczyli w kursie survivalu oraz pierwszej pomocy przedmedycznej, a także wzięli udział w warsztatach prowadzonych w formie konkursów, dotyczących symboli narodowych. Serwis miastoNS.pl objął cykl wydarzeń swoim patronatem.

Czytaj również: Praca przy modernizacji linii kolejowej wre! Zobacz najnowsze zdjęcia z realizacji robót [Zdjęcia]

Pierwszy kurs survivalu odbył się w październiku w gminie Łabowa. – Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Świętej Kingi w Maciejowej wyruszyły w drogę ze swoimi wychowawcami, by w terenie poznać i powtórzyć najważniejsze zagadnienia dotyczące przetrwania i sztuki survivalu – wyjaśnia Aneta Hasior-Mordarska ze stowarzyszenia. Po emocjonującej krótkiej wycieczce, miały szansę na odpoczynek i pyszną kiełbaskę z grilla, a zaraz po tym, wspólnie ze strażakami z OSP w Łabowej przypominali sobie, jak ważna jest pierwsza pomoc przedmedyczna. Każdy z ponad 40. uczestników otrzymał dyplom i słodką nagrodę.

W poniedziałek i wtorek (13 i 14 listopada) wolontariusze stowarzyszenia udali się do szkół w Nowej Wsi i w Maciejowej, by tam wśród najmłodszych uczniów przeprowadzić proste, ale ważne konkursy dotyczące symboli narodowych. – Dzieci biorące udział w tych zajęciach świetnie znały nasze symbole narodowe. Każdy w odpowiedni sposób, potrafi pokolorować godło, czy flagę, a także wybrać spośród kilku możliwości tę prawidłową – przyznają wolontariusze organizacji Stowarzyszeni dla Sądeckiej Ziemi.

Każdy, kto prawidłowo wykonał zadania, otrzymał dyplom za udział w konkursie oraz upominki, które zostały sfinansowane z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, w ramach trwającego projektu „Pod skrzydłami Orła”. Dzieci otrzymały m.in. kolorowanki, flamastry, plastelinę, naklejki i breloki.

 

Patronat Honorowy:
Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego.
Marta Mordarska – Przewodnicząca Komisji Polityki Prorodzinnej Społecznej Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Zadanie „Pod skrzydłami Orła” realizowane jest dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, w ramach otwartego konkursu ofert „Kocham Polskę”.

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź