miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Świadkowie Jehowy na Sądecczyźnie ruszają z zaproszeniami. O co chodzi?

0 572

Dla milionów ludzi na całym świecie, niedziela 24 marca 2024 roku, będzie wyjątkowym dniem. Spotkają się w wielu miejscach, w tym także na Sądecczyźnie, by po zachodzie słońca upamiętniać śmierć Jezusa Chrystusa. Każdy mieszkaniec jest mile widzianym gościem.

Czytaj również: Świadkowie Jehowy w Nowym Sączu ruszają z zaproszeniami. O co chodzi?

Uroczystość ta, znana jako Pamiątka, to najważniejszy dzień dla niemal 9 milionów Świadków Jehowy na całym świecie. Obchodzą oni to święto każdego roku, zgodnie z poleceniem Jezusa zapisanym w Ewangelii według Łukasza 22:19: „Czyńcie to na moją pamiątkę”. Jak wyjaśnia Piotr Jarząbek, rzecznik Świadków Jehowy w regionie małopolskim i śląskim:

„Jezus powiedział swoim naśladowcom, żeby upamiętniali jego śmierć. Jak dowiadujemy się z Ewangelii wypowiedział te słowa dnia 14 nisan, tego samego dnia poniósł  też śmierć. To data określona wg biblijnego kalendarza. To jednoznaczne polecenie Chrystusa zachęca wiele osób,  by każdego roku spotkać się w rocznicę śmierci Jezusa. W tym roku przypada ona na niedzielę, 24 marca. Właśnie wtedy spotkamy się, by upamiętniać śmierć Jezusa Chrystusa”.

Co ciekawe, w zeszłym roku na święto Pamiątki przyszło ponad 20 milionów osób, czyli dużo ponad dwa razy więcej niż samych wyznawców. W Polsce w uroczystości wzięło udział aż 186 tysięcy ludzi! Skąd takie zainteresowanie?

Piotr Jarząbek, rzecznik Świadków Jehowy w Małopolsce i na Śląsku wyjaśnia:

„Każdego roku na Sądecczyźnie na Pamiątkę śmierci Jezusa przychodzi wiele osób. Sporo z nich nie jest Świadkami Jehowy. Są jednak obecni na tej uroczystości, ponieważ cenią to co zrobił dla nas Jezus. Wiele osób chce się też dowiedzieć czegoś więcej. Ta uroczystość ma charakter otwarty więc bardzo nas cieszy, gdy nasi znajomi, rodzina, sąsiedzi czy współpracownicy przyjmują nasze zaproszenie. Serdecznie zapraszamy, by również w tym roku spotkać się z nami w tym szczególnym dniu. Każdy mieszkaniec Nowego Sącza i okolic jest mile widziany”.

W tym roku, tylko w Polsce uroczystość Pamiątki odbędzie się w ponad 1270 miejsc – i co interesujące – aż w 11 językach. Na Sądecczyźnie Świadkowie Jehowy i przybyli goście spotkają się w następujących lokalizacjach:

  • Nowy Sącz – ul. Węgierska 213 oraz ul. Limanowskiego 1
  • Krynica – Powroźnik 100E 33-370 MUSZYNA
  • Gorlice – ul. Stróżowska 56
  • Uście Gorlickie 276
  • Limanowa – ul. Żwirki i Wigury 10

Podczas uroczystości zostanie wygłoszone przemówienie, które wyjaśni, dlaczego Jezus umarł i jakie znaczenie jego śmierć ma dla każdego człowieka. Program wszędzie będzie taki sam i potrwa około godziny.

Podobnie jak to było w ubiegłych latach, także i teraz w Nowym Sączu Świadkowie Jehowy rozpoczęli specjalną kampanię zapraszania na doroczne święto Pamiątki, ale także na wykład specjalny „Zmartwychwstanie — zwycięstwo nad śmiercią!”, który zostanie wygłoszony w weekend 16 i 17 marca w następujących Salach Królestwa:

  • Nowy Sącz – ul. Węgierska 213
  • Krynica – Powroźnik 100E 33-370 MUSZYNA
  • Gorlice – ul. Stróżowska 56
  • Uście Gorlickie 276
  • Limanowa – ul. Żwirki i Wigury 10

Jak zapowiadają organizatorzy, w 30-minutowym wykładzie opartym na Piśmie Świętym mówca wyjaśni temat nadziei na zmartwychwstanie, które nastąpi już w niedalekiej przyszłości.

We wspomnianej kampanii w Polsce udział bierze ponad 116 tysięcy Świadków Jehowy, w tym także Jolanta i Waldemar Grabczak z Nowego Sącza. Co ich do tego skłania?

„Bierzemy udział w tej kampanii, ponieważ to najlepsza możliwość żeby osobiście zaprosić mieszkańców Nowego Sącza i okolic na to wyjątkowe wydarzenie. Żyjemy w świecie w którym nic nie jest pewne, ani nasze praca, zdrowie czy życie. Dlatego sami bardzo wyczekujemy tego wykładu specjalnego ,,Zmartwychwstanie- zwycięstwo nad śmiercią” jak i samej ‘Pamiątki’.
W ten sposób możemy okazać wdzięczność za to co już zrobił dla nas Bóg i Jezus. Ale śmierć Jezusa Chrystusa ma również związek z naszą przyszłością, dlatego chcielibyśmy zaprosić jak najwięcej osób z naszego terenu aby też mogli usłyszeć jakiego wspaniałego życia możemy się spodziewać już wkrótce. Jesteśmy przekonani że mając taką nadzieję, łatwiej radzić sobie z dzisiejszymi trudnościami dnia codziennego”.

Obydwa wydarzenia, mają charakter otwarty, wstęp jest wolny i nie przeprowadza się żadnych zbiórek pieniędzy. Informacje o dokładnych lokalizacjach i godzinach można znaleźć w oficjalnym serwisie Świadków Jehowy JW.ORG.

W 239 krajach świata jest prawie 9 mln Świadków Jehowy, którzy należą do przeszło 118 tys. zborów. W Polsce początki działalności Świadków Jehowy sięgają 1891 r., a obecnie są oni trzecią co do wielkości grupą wyznaniową z liczbą ponad 116 tysięcy wyznawców.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź