miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Uchwała antysmogowa przesunięta? Spotkanie robocze w Starym Sączu

0 644

Wicemarszałek Józef Gawron spotkał się w Starym Sączu z samorządowcami ziemi sądeckiej, by zaprosić do konsultacji projektu zmiany uchwały antysmogowej. – Zależy nam na tym, by wysłuchać głosów wszystkich Małopolan. Tego rodzaju spotkania są dla nas niezwykle ważne, bo stwarzają okazję do dyskusji o potrzebach i oczekiwaniach mieszkańców. Wsłuchujemy się w nie i poddajemy analizie. Każda opinia i każda prośba jest dla nas cenna – podkreślił wicemarszałek Józef Gawron.

Czytaj również: Robocze spotkanie w sprawie obwodnicy Łącka

Spotkanie robocze dotyczące trwających konsultacji projektu zmiany uchwały antysmogowej odbyło się w siedzibie Urzędu Miasta Starego Sącza. Uczestniczyła w nim m.in. radna województwa Marta Mordarska. Dziękując za możliwość spotkania z przedstawicielami samorządów ziemi sądeckiej, wicemarszałek Józef Gawron zaznaczył, jak ważne jest wysłuchanie wszystkich uwag, głosów, apeli i próśb w tym zakresie ze strony mieszkańców Małopolski.

Przypomnijmy, że chcąc działać w porozumieniu z mieszkańcami regionu, Zarząd Województwa Małopolskiego uznał za zasadne skierowanie do konsultacji społecznych projektu uchwały o przesunięciu terminu obowiązywania okresu przejściowego dla obowiązku modernizacji kotłów bezklasowych o jeden rok. Projekt uchwały jest dostępny na stronie internetowej oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

Zarząd Województwa Małopolskiego z uwagą wsłuchuje się w coraz liczniejsze głosy samorządów, organizacji społecznych oraz mieszkańców Małopolski, wyrażających niepokój w związku ze zbliżającym się terminem wejścia w życie przepisów o wymianie tzw. kotłów bezklasowych.

Niepokój ten wynika z trudnej sytuacji na światowych rynkach energetycznych, wywołanej wojną na Ukrainie. Zdajemy sobie sprawę, że w obecnych warunkach, zapewnienie ludziom możliwości ogrzania własnych domów i mieszkań w nadchodzącym okresie grzewczym, jest sprawą niezwykle ważną.

Dlatego, kierując się odpowiedzialnością i dobrem wspólnym, chcąc działać w porozumieniu z mieszkańcami Regionu, Zarząd Województwa Małopolskiego podjął decyzję o skierowaniu do konsultacji społecznych projektu uchwały o przesunięciu terminu obowiązywania okresu przejściowego dla obowiązku modernizacji kotłów bezklasowych o jeden rok.

Źródło i fot.: UMWM

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź