miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Uwaga! Na 3 tygodnie zamkną fragment obwodnicy Zachodniej Nowego Sącza

4 14 969

Już w najbliższą środę tj. 10 kwietnia rozpocznie się przebudowa Obwodnicy Zachodniej Nowego Sącza na odcinku około kilometra – od ronda w Biczycach do skrzyżowania z ul. Łączną. W związku z tym, droga na tym odcinku zostanie zamknięta dla ruchu na okres minimum trzech tygodni. Objazd zostanie poprowadzony drogą powiatową Chełmiec – Naszacowice oraz DK 28.

Zobacz również: Rozwijaj siłę i charakter w Zespole Szkół w Marcinkowicach!

– Przebudowa drogi przewiduje podniesienie parametrów nośności nawierzchni – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Istniejąca jezdnia wraz z podbudową zostanie zerwana, a w jej miejsce pojawi się nowa konstrukcja drogi w postaci podbudowy z kruszywa, podbudowy bitumicznej, siatki stalowej, warstwy wiążącej i nowej warstwy ścieralnej.

Łączny koszt inwestycji to 2.368.062,42 zł wykonawcą robót zostało Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe „GODROM” Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością z Gorlic. Przebudowa drogi jest realizowana ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych oraz budżetu Powiatu Nowosądeckiego.

Źródło, fot: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
4 Komentarze
 1. Bobek pisze

  Przebudowa drogi przewiduje podniesienie parametrów nośności nawierzchni –
  Sprawdzimy czy będą jeździć, a potem się zobaczy. Standard bo nie może mieć nośności od początku …

 2. Bukowski 2024 pisze

  Obwodnica zachodnia sypie się na naszych oczach.
  Jest drogą zaniedbaną co widać gołym okiem .
  Chodniki są zarośnięte, kilka latarni jest krzywych.
  Trzeba już myśleć o remoncie pozostałego odcinka .

 3. Barbapapa pisze

  Cała ta obwodnica to śmiech na sali, przecież ona się sypie na prwie całej długości. Ale najlepiej postawić tam ograniczenie prędkości do 50 km/h, w końcu po to mamy obwodnice, żeby się wlec po dziurach.

 4. Kazek pisze

  Poprawiają tam, gdzie droga jest najlepszej kondycji Weźcie się za Waszą fuszerkę na odcinku w Podrzeczu, w kierunku Starego Sącza!

Zostaw odpowiedź