miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Fighterzy z Halnego na „Street Autonomy Boxing Cup” w Sanoku

0 746

Zawodnicy z sekcji bokserskiej Klubu Sportowego HALNY Nowy Sącz w miniony weekend brali udział w zawodach „Street Autonomy Boxing Cup” w Sanoku. Walki trwały dwa dni. – Bartosz Maślanka w bardzo dobrym stylu pokonał jednogłośnie na punkty przeciwnika z Krosna. Kacper Szczurek przegrał z zawodnikiem klubu Gwarek Łęczna. Natomiast Patryk Skoczeń pomimo liczenia przeciwnika, zdecydowanej wygranej w co najmniej 2 z 3 rund został przez sędziów ogłoszony jako przegrany tego pojedynku – informuje Halny Nowy Sącz.

Czytaj również: Michalik ze złotem, Piętka i Tokarczyk ze srebrem! Kolejne sukcesy fighterów HALNEGO

– Nasz cykl szkoleniowy przynosi efekty. Zapraszam zainteresowanych dbaniem o zdrowie i rozwój fizyczny. Nasza kondycja zależy od nas samych! – mówi Łukasz Pławecki, mistrz świata Kickboxingu, bokser zawodowy, właściciel Klubu. – Każda z naszych grup ma osobnych instruktorów – opiekunów, którzy są za nią odpowiedzialni. Treningi grupowe prowadzimy od poniedziałku do soboty (rano lub wieczorem). Stawiamy na rozwój naszych podopiecznych. Uczestniczymy i organizujemy liczne zawody sportowe – dodaje sądecki MISTRZ.

HALNY oferuje:

 • Podział na sekcje: Kickboxing, Boks, Brazylisjkie Jui Jitsu, MMA,
 • Podział na grupy wiekowe: dzieci (4-8 i 9-12 lat w zależności od grupy), juniorzy 13-17 lat, dorośli,
 • Różne poziomy zaawansowania (grupa podstawowa, zaawansowana, zawodnicza)
 • Możliwość umówienia się na treningi personalne o dowolnej porze,
 • Możliwość trenowania poza zajęciami grupowymi (w godzinach otwarcia klubu 7.00 – 22.00 można korzystać ze sal do sportów walki)

Atutem Klubu Sportowego HALNY jest sala „Ring” wyposażona w sprzęt do sportów uderzanych: profesjonalne worki, manekiny do uderzeń, tarcze bokserskie, PAO i do treningu kopnięć, piłki refleksowe, wyłożona matami wraz z prawdziwym ringiem bokserskim. Kolejnym nie spotykanym w Nowym Sączu miejscem jest sala „Klatka” wyposażona w maty tatami do treningu Brazylijskiego Jiu Jitsu oraz MMA, manekiny do rzutów, zabezpieczone ściany, oraz klatka do sparingów.

Zyskaj możliwość korzystania z pełnej oferty klubu:

 • siłowni ze strefą wolnych ciężarów;
 • grupowych zajęć fitness, Cross Trening i Tengu ECS;
 • strefy cardio wyposażonej w bieżnie, rowerki, orbitreki, airbike oraz rowery spinningowe;
 • treningów sportów walki;
 • oddzielnej strefy Cross
 • treningi sportów walki (kickboxing, BJJ, karate);
 • dance kids;
 • akrobatyce;
 • zajęcia wokalno-taneczne.

 

Ćwiczenia po 40, 50, 60, 70. roku życia są ważne z wielu powodów, a aktywność fizyczna może przynieść wiele korzyści dla zdrowia i jakości życia. Oto kilka powodów, dlaczego ćwiczenia są istotne:

 1. Zachowanie zdrowia serca: Regularne ćwiczenia mogą pomóc w utrzymaniu zdrowego serca i obniżeniu ryzyka chorób serca, które stają się bardziej powszechne w starszym wieku.

 2. Wzmocnienie mięśni i kości: Ćwiczenia siłowe i oporowe pomagają w utrzymaniu siły mięśniowej i gęstości kostnej, co może zapobiec osteoporozie i upadkom.

 3. Poprawa równowagi i koordynacji: Wraz z wiekiem równowaga i koordynacja mogą się pogorszyć, co zwiększa ryzyko upadków. Ćwiczenia równowagi mogą pomóc w poprawie tej sytuacji.

 4. Zmniejszenie bólu stawów: Ćwiczenia mogą pomóc w zmniejszeniu bólu stawów i łagodzeniu objawów chorób zwyrodnieniowych stawów.

 5. Poprawa samopoczucia psychicznego: Aktywność fizyczna może pomóc w zmniejszeniu stresu, poprawieniu nastrоju i zwiększeniu poziomu energii, co przekłada się na ogólną jakość życia.

 6. Kontrola wagi: Regularne ćwiczenia pomagają w utrzymaniu lub osiągnięciu zdrowej wagi, co ma znaczenie dla ogólnego zdrowia.

 7. Wspieranie zdolności funkcjonalnych: Dzięki ćwiczeniom starsze osoby mogą zachować lub poprawić zdolność do wykonywania codziennych czynności, takich jak chodzenie, wstawanie z krzesła czy noszenie zakupów.

 8. Społeczność i aktywność społeczna: Grupy zajęć fitness lub zajęcia sportowe mogą dostarczyć okazji do nawiązywania nowych znajomości i utrzymania aktywności społecznej, co jest ważne dla dobrego samopoczucia.

 9. Zwiększenie długości życia: Badania wykazują, że regularna aktywność fizyczna może przyczynić się do zwiększenia oczekiwanej długości życia.

 10. Zapobieganie chorobom przewlekłym: Ćwiczenia mogą pomóc w zmniejszeniu ryzyka wystąpienia wielu chorób przewlekłych, takich jak cukrzyca typu 2, nadciśnienie tętnicze czy niektóre formy raka.

Źródło i fot.: KS HALNY Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź