miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Przed nami kolejna walka sądeckiego fightera. Łukasz Pławecki w elitarnym gronie bokserów

0 1 500

Już w sobotę (12 listopada) Łukasz “Boom Boom” Pławecki (5-0-2, 2 KO) stoczy swoją ósmą walkę na ringu zawodowego boksu. Tym razem weźmie udział w dużej gali boksu zawodowego w Wielkiej Brytanii. Jego rywalem ma być Jack Kilgannon (11-1). Walka odbędzie się na hali w Manchesterze. Przypomnijmy, pochodzący z Nowego Sącza Łukasz to m.in. Mistrz Świata w Kickboxingu. Pławecki ostatni pojedynek miał na początku października. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: Pławecki nokautuje rywala! Sądeczanin z kolejnym zwycięstwem w boksie zawodowym – miastoNS.pl

Czytaj również: Grad medali w Stalowej Woli! KS HALNY z 8 krążkami wraca do Nowego Sącza

– Z moim trenerem Adamem Wójcikiem skontaktowali się organizatorzy gali. Szukają zawodnika, który zmierzy się z gospodarzem. Wiadomo walka odbędzie na trudnym terenie. Jack Kilgannon to doświadczony zawodnik, myśli, że będzie łatwo. Że padnę w pierwszej rundzie. Tak nie będzie. Zrobię mu niespodziankę. Lecę tam po zwycięstwo – mówi w rozmowie z miastoNS.pl Łukasz Pławecki. – Cały czas jestem w treningu, planowałem walkę w listopadzie. Przez tydzień muszę trochę zejść z wagi i rozpędzony wejdę na ring. Fajnie podbuduję tym pojedynkiem swój ranking. Medialnie również to wszystko powinno się sprzedać. Jest to fajna okazja, nie mam już czasu na budowanie statystyk. Lada moment będę miał 36 lat. Wspinam się w rankingu i takie walki udowadniają, że niedługo będzie mnie czekał pojedynek o pas mistrzowski – dodaje z przekonaniem sądecki mistrz.

Manchester Arena, oficjalnie w celach sponsorskich AO Arena – hala widowiskowo-sportowa położona w Hunts Bank w Manchesterze. Położona jest bezpośrednio na zachód od centrum miasta. Jest jedną z największych hal w Europie i największą w Wielkiej Brytanii, pomieścić może do 21 000 osób.

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź