Sądeczanin Dariusz Popiela na podium Mistrzostw Świata!

0 2 955

Za nami pierwszy dzień Mistrzostw Świata w slalomie kajakowym na torze Lee Valley w Wielkiej Brytanii. W zmaganiach bardzo dobrze zaprezentowali się polscy zawodnicy.  Drużynowy zespół w konkurencji K-1×3 mężczyzn w składzie: sądeczanin Dariusz Popiela (Start Nowy Sącz), Michał Pasiut (sądeczanin, zawodnik AZS AWF Kraków) i Mateusz Polaczyk (Bydgoszcz), zdobyli brązowy medal. Zwyciężyli Czesi, przed Francuzami.

Czytaj również: Małopolska Noc Naukowców nadchodzi! Już 29 września noc pełna odkryć i naukowej zabawy!

Polacy to srebrni medaliści tegorocznych mistrzostw Starego Kontynentu, które były jednym z elementów Igrzysk Europejskich. W Krakowie przegrali tylko z Hiszpanami, którzy w mistrzostwach świata zajęli 10. pozycję.

Wygrali Czesi, którzy o 1,23 s wyprzedzili Francuzów. Obie te ekipy nie miały punktów karnych. Biało-czerwoni otrzymali dwa, a od triumfatorów dzieliło ich 3,47.

W drużynowej rywalizacji kajakarek Polki: Klaudia Zwolińska, Natalia Pacierpnik i Dominika Brzeska uplasowały się na siódmym miejscu. Wygrały Australijki, przed Hiszpankami i Brytyjkami.

Biało-czerwoni we wtorek zaprezentowali się jeszcze w zespołowych zmaganiach w C1. Grzegorz Hedwig, Kacper Sztuba i Michał Wiercioch uzyskali ósmy czas. Na podium stanęli Francuzi, Brytyjczycy i Włosi.

W środę odbędę się kwalifikacje kanadyjkarzy, a w czwartek – kajakarzy. Na piątek zaplanowano półfinały i finały w C1, a dzień później – w K1. W niedzielę mistrzowskie zmagania zakończą przejazdy w crossie.

2. Hiszpania 108,91 (2) [Maialen Chourraut, Laia Sorribes, Olatz Arregui]
3. Wielka Brytania 109,02 (4) [Mallory Franklin, Kimberley Woods, Phoebe Spicer]

8. Polska 103,45 (0) [Michał Wiercioch, Grzegorz Hedwig, Kacper Sztuba]

Dariusz Popiela człowiek, którego nikomu w Nowym Sączu przedstawiać nie trzeba – światowej klasy zawodnik, nieprzerwanie od 20 lat reprezentuje barwy Polski na wszystkich ważnych międzynarodowych imprezach sportowych; Pucharach Świata, Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata, Igrzyskach Olimpijskich.

Niekwestionowany mistrz, jako jedyny w historii polskich kajaków slalomowych jest 10-cio krotnym indywidualnym złotym medalistą Mistrzostw Polski. Na Igrzyskach w Pekinie wywalczył 8 miejsce i będzie też walczył o przepustkę do najbliższych Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024, gdzie jego celem będzie nie tylko udział, ale walka o medale tej najważniejszej dla każdego sportowca imprezy sportowej.

Sukcesy Darka Popieli nie były by możliwe bez pomocy sponsorów. Darek od lat współpracuje z firmami, które wspierają jego dążenia bycia najlepszym. Podczas wydarzeń młody sportowiec zawsze podkreśla ich role i znaczenie. Aktualnie Popiela współpracuje z firmami: SolGroErbetMuszynianka