miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sportowy hołd dla zasłużonych działaczy

0 452

Osiem drużyn – piłkarze urodzeni w roku 2009 i młodsi, walczyło o Puchar Starosty Nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego w XVI Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej im. Jacka Bugańskiego oraz Aleksandra Giertlera. Na stadionie sportowym w Nawojowej rywalizowali reprezentanci klubów Nawoj Nawojowa (dwie drużyny), Dąbrovia Wielogłowy, Amator Paszyn, Skalnik Kamionka Wielka, Zawada Nowy Sącz, Gród Podegrodzie i LKS Świniarsko.

Czytaj również: Niepokonany Robert Ruchała wchodzi do klatki! Już w sobotę KSW 85 w Nowym Sączu

– Cieszę się, że poprzez te rozgrywki trwa pamięć o działaczach, którzy przyczynili się do rozwoju sportu i turystyki w dawnym województwie nowosądeckim, a potem w powiecie – podkreślił starosta Marek Kwiatkowski.

Jacek Bugański był zaangażowany w działalność Ludowych Zespołów Sportowych, pełniąc m.in. funkcję szefa rady okręgowej LZS. Był także piłkarzem Garbarni Kraków, Victorii Skalbmierz, LKS Zawada i Sandecji Nowy Sącz. W 2000 r. utworzył Sądecką Organizację Turystyczną, był też inicjatorem utworzenia Karpackiego Szlaku Rowerowego.

Aleksander Giertler wiele lat pracował w Zrzeszeniu LZS w Nowym Sączu, pełniąc tam niemal wszystkie funkcje, łącznie z przewodniczącym Rady Wojewódzkiej. W latach 1998-2016 był prezesem Nowosądeckiej Izby Turystycznej.

Fot. Paweł Szeliga

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź