Na rondzie w lewo? Mamy stanowisko Policji. Co grozi kierowcy? [Nagranie]

Kilka dni temu na naszym profilu Facebook opublikowaliśmy nagranie skrajnie nieodpowiedzialnego kierowcy (link do postu – KLIK). Otóż na skrzyżowaniu, a dokładniej na rondzie (ul. Tarnowska) w ciągu drogi krajowej DK75 wykonał niebezpieczny manewr skrętu w lewo, jadąc pod prąd. Dzisiaj otrzymaliśmy z KMP w Nowym Sączu informację, co grozi kierowcy za złamanie dwóch przepisów z art. 86 §1 kw. i 92 §1. Jakiej kwoty do zapłacenia może się spodziewać kierowca osobówki? 

Czytaj również: HALNY zaprasza na Dzień Dziecka. Gwiazdami Kordian i Szaflarska

Do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu wpłynęło już nagranie dot. sytuacji, która miała miejsce na rondzie na ul. Tarnowskiej  w Nowym Sączu. W tej sprawie prowadzone są czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie w kierunku art. 86 §1 kw. i 92 §1 kw. czyli spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i niestosowanie się znaku drogowego C-12 „ruch okrężny”, przez kierującego lub kierującą samochodem marki Citroen. Obecnie trwają czynności mające na celu ustalenie kto kierował tym pojazdem w chwili popełnienia tych wykroczeń – informuje nas kom. Justyna Basiaga Oficer Prasowy KMP w Nowym Sączu.

 

Zgodnie taryfikatorem za niestosowanie się do znaku drogowego C-12 „ruch okrężny” grozi grzywna w wysokości 250 zł.  Natomiast  za naruszenie stanowiące znamię zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym 1 000 zł.  
Film został do nas nadesłany przez czytelnika
 
Komentarze Facebook
na rondzie w lewoNowy SączTarnowska
Comments (8)
Add Comment
 • Ziutek

  brak potwierdzenie policji, na twierdzenie postawione w artykule…. wypowiedź policji nie tamat.

 • Anka

  Dlaczego film z tyloma przekleństwami został umieszczony na portalu?

 • Wojtek

  A dlaczego nie pokażą znaku jaki był przed tym wjazdem na to rondo. Kierowca pojechał zgodnie ze znakiem. Tu winę ponoszą ci co ten znak postawili. Czyli inspekcja drogowa i policja która nie reagowała na ten znak.

 • xaxx21x

  bo jakaś tępa anka zrobiła co zrobiła

 • Co.za.idiota

  @wojtek ku#wa idioto mam nadzieje że nawet karty rowerowej nie masz

 • Bartek

  Pewnie Wojtek kierował 🙂
  A swoją drogą 1250zl za coś takiego? Brawa dla taryfikatora

 • No poprostu debil

  a jakie to ma znaczenie

 • kik

  Jeszcze tamowanie ruchu. Łącznie trzy wykroczenia, no i chyba zabrać prawko za takie coś…