Nowy Sącz: Seniorzy mogą za darmo poruszać się środkami komunikacji miejskiej!

1 stycznia 2019 roku weszła w życie uchwała przyjęta przez radnych Miasta Nowego Sącza w dniu 10 września, dotycząca darmowych przejazdów dla seniorów autobusami MPK. Osoby, które ukończyły 70 lat mogą bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Straż Miejska ma już pierwszego drona! Walka ze smogiem będzie łatwiejsza?

 

Projekt podjętej przez radnych miejskich uchwały zawierał propozycję rozszerzenia katalogu osób uprawnionych do ulgowych i bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej w Nowym Sączu realizowanych na liniach komunikacji miejskiej na obszarze Nowego Sącza oraz gmin, które przystąpiły do porozumień międzygminnych. Zakładał on obniżenie wieku, dla którego przysługują bezpłatne przejazdy komunikacją miejską, tj. objęcie bezpłatnymi przejazdami osób, które ukończyły 70. rok życia.

Od 1 stycznia 2019 roku seniorzy mogą korzystać z darmowych biletów na podstawie imiennego biletu elektronicznego wydanego przez MPK lub biletu „zerowego”, pobranego od kierowcy wraz z dokumentem potwierdzającym tożsamość i wiek pasażera.

Do porozumień międzygminnych dotyczących lokalnego transportu zbiorowego należą: Nawojowa, Stary Sącz, Kamionka Wielka, Podegrodzie, Łącko, a także Łukowica.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: MPK Nowy Sącz

Komentarze Facebook
biletydarmowegminykomunikacjamiejskaNowy Sączprzejazdyradniseniorzyuchwała
Comments (0)
Add Comment