AgroNawojowa 2023. A co w programie?
W sobotę startujemy o godz. 9 – imprezę rozpocznie koncert Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Lachy”, a o godz. 10 nastąpi oficjalne otwarcie AGRO Nawojowa połączone z występem Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, wystąpieniem starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego i zaproszonych gości. Później posłuchamy zespołów „Czarni Górale” z Przysietnicy, „Dolina Dunajca” i „Piecuchy”. Na godz. 15 zaplanowano wręczenie statuetek w konkursie SĄDECKI LAUR TURYSTYCZNY oraz nagród starosty nowosądeckiego w zakresie turystyki, a następnie – zabawę przy dźwiękach muzyki Zespołu BAJERSI (godz. 16). Wszystko to będzie się odbywać na scenie. W tym samy czasie, w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej odbędzie się konferencja „Apiturystyka szansą rozwoju Sądecczyzny”. Można tam będzie posłuchać ekspertów „od miodu”, a także Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Andrzeja Guta-Mostowego, prezesa Małopolskiej Organizacji Turystycznej Grzegorza Biedronia, starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego i prezesa Fundacji „Po Zdrowie Do Natury” Renaty Stelmach. Zakończenie pierwszego dnia wystawy ok. godz. 18.
Czytaj również: AGRO i powiatowe dożynki w pierwszy weekend września w Nawojowej – zapraszamy!
W niedzielę czekamy na Was od godz. 9.30. Wszystkich powita Zespół Regionalny „Mszalniczanie”, następnie zagra ZR „Siennioki” i ZR „Nawojowiacy”. O godz. 12 na scenie rozpocznie się ceremoniał obrzędowy Dożynek Powiatowych z udziałem Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Piątkowioki”. Na godz. 14 zaplanowano pokaz tradycyjnego strzyżenia owiec i wytwarzania oscypków, o godz. 15 nastąpi rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w konkursach na: Najsmaczniejszą potrawę przygotowaną przez Koło Gospodyń Wiejskich, Najładniejszą ekspozycję wystawową i Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy Powiatu Nowosądeckiego. Na zakończenie dwudniowej imprezy wystąpi zespół taneczny „RADOŚĆ” z miasta Winnica na Ukrainie (godz. 16).
Współorganizatorami imprezy są także miasta i gminy Sądecczyzny oraz: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji i Rolnictwa, Małopolska Izba Rolnicza, Lasy Państwowe – dyrekcja w Krakowie, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Fundacja Sądecka i Polska Smakuje.
Komentarze Facebook