miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Panele fotowoltaiczne – sposób na redukcję zużycia energii w mieście!

0 401

W dużych aglomeracjach miejskich powstaje coraz więcej inwestycji budowlanych i sporym zapotrzebowaniu na energię elektryczną. Co jest powodem zwiększonego popytu? Głównie ładowarki do aut elektrycznych, oświetlenie oraz ogrzewanie i chłodzenie budynków. Dowiedz się, jak panele fotowoltaiczne mogą odciążyć sieci energetyczne.

Niestety nie ma jednego, skutecznego sposobu na redukcję zużycia energii elektrycznej. Natomiast w inwestycjach budowlanych na terenie miast można wdrażać nowoczesne panele fotowoltaiczne. Te nie ograniczają zużycia prądu, ale mogą skutecznie zredukować jego pobieranie z publicznej sieci energetycznej.

Panele fotowoltaiczne w budynkach użytku publicznego – czy to dobry wybór?

Władze miast oraz prywatni inwestorzy powiązani z branżą budowlaną powinni zainteresować się możliwością zainstalowania systemu fotowoltaiki w obiektach użytku publicznego. Najistotniejsze atuty rozwiązań dostarczanych przez sprawdzonych producentów na rynku to:

  • możliwość uzysku przez 30 lat,
  • panele wykonane z wysokiej jakości krzemu,
  • zerowe ryzyko wystąpienia gorącego punktu w instalacji,
  • świetna odporność na PID,
  • spora różnorodność mocy systemu.

Wszędzie tam, gdzie liczy się oszczędność energii elektrycznej oraz pełna niezależność od publicznych dostawców, warto zainwestować w systemy dostarczane przez renomowaną firmę. Wejdź na stronę www.revoltenergy.eu i zobacz, co możesz zyskać dla swojego miasta.

Na co zwrócić uwagę, wybierając system fotowoltaiki dla budynków użytkowych?

Przed podjęciem jakichkolwiek działań związanych z inwestycją w panele fotowoltaiczne dla budynków użytku publicznego, warto przeanalizować kilka podstawowych parametrów:

  • moc modułów PV,
  • czas trwania gwarancji produktowej, uzysku oraz rękojmi na montaż,
  • rozmiar paneli fotowoltaicznych,
  • cena za pojedynczy moduł i montaż.

Na podstawie tych parametrów będziesz w stanie wybrać idealny system fotowoltaiki dla budynku w infrastrukturze miejskiej. Decydując się na najlepsze rynkowe rozwiązania, zyskasz dodatkowo: 

  • inwerter hybrydowy, który nadaje się do pracy z magazynem energii, 
  • dłuższe ubezpieczenie, 
  • dostęp do innowacyjnego optymalizatora mocy.

Inwestycja w panele fotowoltaiczne po prostu się opłaca. Liczne dotacje, dofinansowania, 
a także prawie zerowe koszty eksploatacji systemu – to główne cechy determinujące opłacalność wyboru takiego źródła naturalnej energii elektrycznej.

Ile może kosztować instalacja fotowoltaiczna dla budynków w mieście?

Całkowite koszty związane z inwestycją w moduły PV z pełnym osprzętem to wydatek na poziomie od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych – zależnie od producenta wybranych rozwiązań oraz aktualnych stawek rynkowych.

Mimo dość wysokich kosztów początkowych, naprawdę warto wykorzystać OZE w miejskim budownictwie i cieszyć się niezależnością od publicznej sieci energetycznej. To szansa na ochronę środowiska naturalnego, mniejsze obciążenie publicznych instalacji elektrycznych oraz gwarancję dostępności do energii – nawet w razie awarii publicznej sieci energetycznej.

– Artykuł sponsorowany

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź