miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Próbny egzamin ósmoklasisty online – pierwszy w Polsce!

0 314

W połowie maja uczniowie kończący naukę w szkole podstawowej przystąpią do pisania egzaminu ósmoklasisty. Wyniki, które uzyskają, będą miały istotny wpływ na rekrutację do liceum bądź technikum.

Nic więc dziwnego, że w wielu polskich domach trwa wzmożona nauka. Uczniowie wykorzystują ten ostatni miesiąc na powtórkę materiału z polskiego, angielskiego i matematyki. Czy są już odpowiednio przygotowani? A może powinni jeszcze odświeżyć niektóre tematy? Jaki wynik jest obecnie w ich zasięgu? Odpowiedzi na te pytania może dostarczyć innowacyjny, pierwszy w Polsce Próbny Egzamin Ósmoklasisty Online. Jego organizacji podjęła się platforma edukacyjna ZDAY we współpracy z Polskim Instytutem Edukacji.

Dlaczego wybrano taką formę? – Zależało nam, żeby próbny egzamin był dostępny dla każdego ucznia. Możliwy do rozwiązania w domu albo w szkolnej bibliotece po lekcjach. Wystarczy telefon z dostępem do internetu, choć my polecamy zdecydowanie rozwiązywanie egzaminu na komputerze, z uwagi na większą wygodę – mówi Karol Wilczyński, pomysłodawca akcji i współtwórca platformy ZDAY.

Próbny Egzamin Ósmoklasisty Online odbędzie się w terminie 16-18 kwietnia 2024 r. Codziennie będzie udostępniany arkusz z innego przedmiot, tak jak na majowym egzaminie. – Na języku polskim będą pytania do tekstu źródłowego i wypracowanie do napisania, a na angielskim słuchanka. Wszystko możliwie zbliżone do prawdziwych egzaminów – dodają organizatorzy.

Aby wziąć udział w próbnym egzaminie, wystarczy zapisać się na stronie https://zday.pl/probny-egzamin-osmoklasisty-online/ Tam również opublikowane są wszystkie szczegóły. Arkusze będą dostępne przez cały dzień, tak aby każdy uczeń mógł wziąć udział w tym wydarzeniu.

Próbny egzamin online od ZDAY daje okazję do zweryfikowania wiedzy bez stresu, w komfortowych, domowych warunkach, a jednak możliwie zbliżonych do realiów prawdziwego egzaminu – między innymi pod względem limitu czasu. Warto skorzystać z tej okazji, zwłaszcza że wzięcie udziału nic nie kosztuje. Rozwiązanie Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty Online na pewno przełoży się na lepszy rezultat w połowie maja.

Fot. Bełchatów.pl
Źródło: ZDAY

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź