miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Uwaga, załamanie pogody! Burze, ulewy i wichury [Ostrzeżenie meteorologiczne]

0 1 395

Burze, deszcze i porywisty wiatr zakłócą wypoczynek w niedzielę. W których regionach kraju zjawiska będą najbardziej gwałtowne i niebezpieczne? Do południa pogoda nie będzie jeszcze zbyt gwałtowna. Deszczy spodziewamy się w tym czasie w regionach zachodnich i północnych. Jedynie na wybrzeżu zacznie się wzmagać wiatr, którego porywy mogą dochodzić do 70-80 km/h.

Czytaj również: Uporządkowali sądecką nekropolie. Za nami ósme sprzątanie Starego Cmentarza w Nowym Sączu

Dopiero w godzinach południowych niebezpiecznie zacznie się robić na wschodzie, południu i w centrum. Tam zaczną się wypiętrzać chmury burzowe, które aż do wieczora mogą przynosić błyskawice, ulewny deszcz, grad i porywisty wiatr.

Ostrzeżenie meteo na Sądecczyźnie
Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu informuje, że IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Krakowie wydało komunikat – ostrzeżenie meteorologiczne o burzach. Stopień: 1. Obszar: Nowy Sącz + powiat nowosądecki. Ważność: od godz. 16:00 dnia 14.04.2024 do godz. 21:00 dnia 14.04.2024 r. Prawdopodobieństwo: 80%. Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 15 mm oraz porywy wiatru do 85 km/h. Możliwy grad.

Zachowajmy szczególną ostrożność. Unikajmy przebywania pod i w pobliżu drzew. Warto też przeparkować samochód w bezpieczne miejsce i usunąć z zaokiennych parapetów doniczki, aby nie zrzucił ich gwałtowny podmuch wiatru.

Między północno-zachodnimi a południowo-wschodnimi regionami kraju dojdzie do dużego zróżnicowania temperatury. W tym samym czasie, gdy nad morzem będzie tylko 10 stopni, to w Małopolsce i na Podkarpaciu nawet 23 stopnie.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź