miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Rodzicu, pamiętaj o złożeniu wniosku o 800+!

0 291

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyjmuje wnioski o świadczenie wychowawcze 800+ na nowy okres 2024/2025. Rodzice i opiekunowie dzieci z Małopolski złożyli już ponad 204 tys. wniosków.

 Zobacz również: Najnowsze wydanie miastoNS.pl Wydanie specjalne „Piwniczna-Zdrój”

Jeśli rodzic nie chce mieć przerwy w wypłacie świadczenia wychowawczego, musi złożyć prawidłowy wniosek na nowy okres do 30 kwietnia. Wtedy ZUS wypłaci pierwsze pieniądze do końca czerwca.
Świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów. Wniosek można złożyć przez aplikację mZUS, Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Emp@tia albo przez bankowość elektroniczną. Wniosek o 800+ w aplikacji mZUS. Wniosek o 800+ najwygodniej złożyć przez mZUS. Darmowa aplikacja działa na urządzeniach mobilnych z systemami Android i iOS. Należy ją pobrać ze sklepów Google Play i App Store.

Aplikacja mZUS przyspiesza wypełnienie wniosku. Jeśli ZUS wcześniej już przyznał świadczenie, to wniosek na nowy okres zostanie automatycznie uzupełniony wcześniejszymi danymi. W razie potrzeby klient możne je edytować. Podobnie jak na PUE, jeśli dzieci są zgłoszone do ubezpieczenia zdrowotnego w ZUS, to w kreatorze wniosku rodzic może pobrać ich dane (m.in. PESEL, data urodzenia) automatycznie.

Źródło: ZUS
Fot. ilustracyjne

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź